V nitrianskom regióne pribudne 80 nových pracovných miest

Nitra, Admin, 27. 4. 2014 - Spoločnosť Woldwide Dispensers, súčasť divízie plastov nadnárodnej spoločnosti DS Smith a globálny líder v oblasti vysoko presných lisovaných a na mieru pripravených dávkovačov prináša do nitrianskeho regiónu minimálne 80 nových pracovných miest. 

Otvára pozície nielen pre pracovníkov na montážnych linkách a lisovacích strojoch, ale aj do administratívy.

Logo Worldwide Dispensers zm

Doterajšie výrobné kapacity sa sústredia do nových priestorov v priemyselnom parku, kde si spoločnosť Worldwide Dispensers prenajala výrobné haly na ploche 10.000 m2 . Do týchto priestorov plánuje presunúť aj výrobu z Veľkej Británie, čo prinesie nové možnosti rastu. So sťahovaním do nových priestorov a vybudovaním novej prevádzky sa už začalo a predpokladaný štart presunu z Veľkej Británie je plánovaný na začiatok jesene 2014. Tento projekt predpokladá pozitívny dopad na vnímanie Slovenska a aj samotného mesta Nitra, kde siahajú najstaršie korene plastovej výroby na Slovensku.

Investície Worldwide Dispensers do novej prevádzky vytvoria nové pracovné miesta. Tým sa zvýši počet pracovníkov z aktuálnych 60 na 120 do konca roka 2014. Primárne pôjde o pozície obsluhy technologických zariadení, ale vzhľadom k plánovanému vybudovaniu vývojového centra sa očakáva aj rozšírenie pracovného kolektívu o strojných inžinierov, technikov, inžinierov pre vývoj nových produktov, procesov a technológií. Uplatnenie v spoločnosti nájdu nie len vysokoškolsky ale aj stredoškolsky vzdelaní ľudia na pozíciách ako sú nástrojár, nastavovač lisovacích strojov a pracovníci v centre zákazníckeho servisu. Informácie o všetkých voľných pracovných pozíciách môžu získať záujemcovia aj počas 4. ročníka Veľtrhu práce – Job Expo 2014.

Významné rozšírenie prevádzky v Nitre umožní spoločnosti DS Smith sústrediť centrálne svoju európsku výrobu na jednom strategickom mieste v Európe.

Generálny riaditeľ spoločnosti DS Smith Europe Hans van der Looij zhodnotil novú investíciu nasledovne: „Vybudovaním európskeho centra vývoja a výroby produktov v Nitre pre bio-farmaceutický, potravinársky, nápojový a zdravotnícky priemysel, nám umožňuje vytvoriť efektívnu spoločnosť, ktorá bude ponúkať vyšší štandard služieb, kvality a inovácií a umožní nám tak ďalší rast spoločnosti a posilní našu pozíciu globálneho lídra v celej Európe.“

Výkonný riaditeľ spoločnosti DS Smith Worldwide Dispenser ™ v Nitre Maroš Nagy, povedal: „Som rád, že som dostal možnosť viesť takýto náročný projekt, ktorý je pre mňa veľkou výzvou a stáva sa zároveň záväzkom vytvoriť na Slovensku prosperujúce nielen výrobné ale aj vývojové centrum. Pre každého člena nášho manažment tímu je presun spoločnosti obrovská zodpovednosť. Z centrály spoločnosti však dostávame veľkú podporu a preto verím, že tento projekt bude úspešný. “
(KG)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*