Úradné povinnosti a úkony vybavujte online

BRATISLAVA/ADMIN – Preplnené chodby na úradoch, nekonečné čakanie a trpezlivosť, boli ešte pred pár mesiacmi súčasťou úradných návštev. V súčasnosti je všetko inak, pandémia ovláda nielen svet, ale vyžiadala si aj zmenu v úradnej administratíve.

Dnes sa už dá veľa neodkladných povinností vybaviť online. Tak nestrácajte čas a pozrite sa, ako si môžete vašu prácu uľahčiť.

Rýchlo a spoľahlivo

Vrátili ste sa na Slovensko a potrebujete vydokladovať vaše zamestnanie v cudzine? Chystáte sa získať kvalitné vzdelanie v zahraničí? Podnikáte a obchodujete so zahraničím na dennej báze?

Dajte si záležať na profesionálnom úradnom preklade dokumentov a všetko pôjde oveľa jednoduchšie. Ak dokladujete vašu situáciu, ktorá je prepojená so zahraničím, tzv. preklady s pečiatkou sú pri úradnej komunikácií potrebné.

Nemusíte si však robiť starosti, ide o nenáročnú záležitosť. Najčastejšie sa realizuje úradný preklad angličtiny, ktorý spolu s ďalšími svetovými jazykmi, môžete mať vybavený expresnou rýchlosťou. Všetko je možné vybaviť elektronicky, stačí si len nájsť kvalitnú prekladateľskú agentúru, ktorá sa o všetko postará.

Sociálna poisťovňa bez návštevy

Sociálna poisťovňa takisto zaviedla viaceré bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým môžete niektoré úkony vykonať z pohodlia vášho domova. Ponúka možnosť elektronického vybavenia nasledovných úkonov:

  • žiadosť o ošetrovné,
  • pandemická PN,
  • žiadosť o dôchodkové dávky,
  • žiadosť o dávku garančného poistenia,
  • potvrdenie o dávkach, dôchodku,
  • a iné.

Podrobný zoznam činností, ktoré je možné vybaviť elektronicky, nájdete na stránke v časti Koronakríza.

Zmeny občianskeho preukazu elektronicky

Stratu občianskeho preukazu, modifikáciu údajov, podanie žiadosti o vydanie, to všetko je možné vykonať online. Ak máte OP s čipom, k dispozícii máte výpis z OR, ohlásenie živnosti, zmenu trvalého pobytu a mnoho ďalších elektronických služieb.

Pred návštevou príslušnej inštitúcie si overte, či je možné zmenu vykonať aj elektronicky, čo ušetrí nielen váš čas, ale aj energiu.

(Zdroj: ML; Foto: Foxy burrow / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*