UniCredit Bank s novým U kontom

Bratislava, Admin,16. 4. 2014 - UniCredit Bank sa rozhodla urobiť radikálny krok na slovenskom trhu retailového bankovníctva. Najnovšie ponúkne bankové konto šité na mieru potrebám klientov. Účet je úplne zadarmo vrátane bezplatných výberov zo všetkých bankomatov

doma i vo svete. Nové U konto je bez poplatku za vedenie účtu a úplne zadarmo sú aj akékoľvek online transakcie. Navyše banka garantuje dané podmienky na 10 rokov. Takýto účet je určený širokej verejnosti a na Slovensku nemá obdobu. Podmienka pre využívanie všetkých benefitov je jediná – zasielať na účet aspoň 400 eur mesačne. Študenti a mladí ľudia do 26 rokov môžu účet využívať bez akejkoľvek dodatočnej finančnej podmienky.

 V uplynulých mesiacoch banka starostlivo analyzovala názory a požiadavky klientov a za týmto účelom zrealizovala sériu výskumov. Na ich základe pripravila komplexné riešenie.

 „Chceli sme zistiť, čo by českých a slovenských klientov prinútilo zmeniť svoju primárnu banku. Nechceli sme uviesť na trh ďalšiu akčnú ponuku, ale uviesť mobilitu klientov bánk z teoretickej roviny do praxe,“ vysvetľuje zámery UniCredit Bank podpredseda predstavenstva a obchodný riaditeľ, Paolo Iannone.

Paolo Iannone UniCreditbank zm

Analýza ukázala, že kľúčovým faktorom, ktorý môže viesť klientov k radikálnej zmene, je výhodné a predovšetkým zrozumiteľné nastavenie poplatkov za bankové služby, najmä tie, najviac využívané. Slováci sú z tohoto pohľadu jedným z najviac citlivých národov Európy. Ďalšími dôležitými faktormi sú komfortný prístup k bankovým službám kdekoľvek a kedykoľvek a tiež administratívna podpora pri presune do novej banky.

Zo získaných dát zároveň vyplynulo, že Slováci i Česi sa i naďalej nemienia vzdať hotovostných platieb. V peňaženke so sebou nosia okolo 20 Eur, či 500 korún. Kým klienti slovenských bánk vyberajú hotovosť z bankomatov približne dvakrát mesačne, Česi jedenkrát do mesiaca. Pokiaľ by za výbery hotovosti nemuseli platiť, počet výberov by sa zdvojnásobil. Navyše sa ukázalo, že klienti nemajú príliš veľkú trpezlivosťs hľadaním bankomatu. Až tri štvrtiny Slovákov a dve tretiny Čechov sú ochotných hľadať bankomat maximálne do desiatich minút.

Aktuálna ponuka  UniCredit Bank plne zodpovedá všetkým týmto požiadavkám. Nový účet patrí k jedným z najvýhodnejších na trhu. Typický klient ušetrí na poplatkoch rádovo desiatky Eur ročne. Podmienky pre jeho využívanie sú jednoduché, zrozumiteľné.

„Nový účet je len začiatok. Je to základný kameň služieb pre retailovú klientelu, ktorý im umožní využiť ďalšie atraktívne riešenie v oblasti hypoték, úverov, sporenia, či investícií. Chceme sa postarať o všetko, čo naši klienti v oblasti správy financií požadujú. Nejde len o limitovanú akčnú ponuku, súčasné podmienky U konta garantujeme na desať rokov, zdôrazňuje Paolo Iannone.

Banka výrazne posilnila podporu pri mobilite klientov z pôvodnej banky. Za týmto účelom zriadila internetovú stránku s jednoduchými pokynmi krok za krokom na adrese www.prejdemhladko.sk. Pre klientov bude taktiež k dispozícii telefónna linka pre okamžité riešenie  otázok a iných podnetov.

Jednou z noviniek, ktorá na ponuku účtu nadväzuje, už UniCredit Bank predstavila pred niekoľkými dňami.Týka sa optimalizácie úverov a zásadným spôsobom motivuje k včasnému splácaniu úverov. Zodpovedne platiaci klient si môže pre získanie odmeny radikálne znížiť úrokovú sadzbu úverov. Takýto klient si môže pre získanie odmeny radikálne znížiť úrokovú sadzbu úverov, a to až na 3,7 % p.a.  Na odmenách za riadne a zodpovedné splácanie môže klient získať až 40 % z pôvodnej čiastky úverov naspäť.

Novinkou je taktiež hypoúver s transparentnou úrokovou sadzbou. Ide o úrokovú sadzbu  naviazanú na 12 mesačný Euribor.  Pri tejto úrokovej sadzbe garantujeme, že aj keď úrokové sadzby  budú stúpať, klient na svojej hypotéke má  istotu, že  počas 3 rokov mu  splátka a úrok nestúpne nad vopred dohodnutú hranicu. Tiež v tomto prípade ide o ponuku, ktorá dosiaľ nemá na slovenskom trhu obdobu. UniCredit tak opäť potvrdzuje svoju rolu bankového inovátora. Zatiaľ čo priemerná sadzba hypoték poskytovaných slovenskými bankami sa pohybuje nad 3 % p.a., transparentný hypoúver s garanciou banka ponúkne so sadzbou už od  2,75 % p.a., kde maximálna garantovaná sadzba po dobu troch rokov nepresiahne 3,30 %.

 (Zuzana Ďuďáková)

2 Komentáre UniCredit Bank s novým U kontom

 1. Dobrý deň,zaujímalo by ma či Nové U konto je možné mať aj keď som už vaším klijentom?

  • Dobrý deň,

   áno, môžete požiadať o zmenu konta priamo v pobočke UniCredit Bank. Číslo účtu sa nezmení. Za zmenu produktu banka neúčtuje žiaden poplatok v prípade
   zmeny účtu na balík služieb, zmene balíka nižšej skupiny na vyššiu – t.j. napr. pri zmene COOL konta, alebo konta Champion na U konto.

   S pozdravom,
   UniCredit Bank

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*