TERNO sa mení!

Bratislava, Admin – Sieť predajní TERNO a Moja Samoška sa pripravuje na zmeny vo svojich obchodoch, ktoré ju viac priblížia k zákazníkom. Súčasťou tohto procesu bolo vytvorenie spoločnosti TERNO real estate; do nej TERNO Slovensko vložilo svoje nehnuteľnosti, v ktorých prevádzkuje supermarkety a predajne.

„Zákazník v súčasnosti preferuje na každodenné nákupy skôr menšie potraviny ‚za rohom‘; supermarket s kvalitnými a čerstvými potravinami využíva pre svoj týždenný rodinný nákup. Preto veríme kombinácii sietí predajní Moja Samoška a TERNO a rozhodli sme sa do tohto partnerstva vstúpiť finančne,“ povedal na tlačovej konferencii Martin Fedor, predseda predstavenstva Sandberg Capital. Investičný fond spravovaný Sandberg Capital sa po schválení transakcie Protimonopolným úradom SR stane prostredníctvom spoločnosti TERNO real estate prevádzkovateľom obchodov TERNO a Moja Samoška, a zároveň preberie záväzky i zamestnancov.

TERNO_Martin Fedor_Oto Lanc zm

Sieť v súčasnosti vyhodnocuje výsledky svojho zrenovovaného supermarketu TERNO v bratislavskom Auparku. „Táto skúsenosť nám ukázala, že zákazníci ocenili spestrenie nášho sortimentu, orientáciu na potraviny vlastnej výroby, či nové kvalitné produkty od menších špecializovaných výrobcov. Správnosť tejto zmeny potvrdil aj vývoj tržieb a zvýšený záujem kupujúcich. Po analýze detailných výsledkov budeme podobný koncept implementovať do ďalších predajní, aby sme novú investíciu čo najefektívnejšie využili v prospech zákazníkov,“ povedal Oto Lanc, generálny riaditeľ a konateľ TERNO real estate.

TERNO_Oto Lanc

V roku 2016 sa chce sieť TERNO zamerať aj na rebranding, a to pod jednotnou zastrešujúcou značkou. Zákazník tak bude benefitovať z poskytovania služieb v rôznych formátoch podľa svojej aktuálnej potreby. Zároveň budú služby spoločnosti ľahšie identifikovateľné, čo prispeje k efektívnejšiemu budovaniu znalosti, lepšej odlíšiteľnosti a posilneniu imidžu značky.

Sandberg Capital vytvára a spravuje domáce a zahraničné alternatívne investičné fondy. Zameriava sa na investície do menších a stredných obchodných spoločností, a nadväzuje tak na 20-ročné skúsenosti v oblasti corporate finance a private equity.

TERNO real estate bude prevádzkovať 26 maloobchodných predajní TERNO a 78 filiálok Moja Samoška. Najmodernejšiu predajňu TERNO predstavila spoločnosť verejnosti koncom októbra 2015 v bratislavskom Auparku.

1. foto: predajňa TERNO Aupark, Einsteinova 18, Bratislava
2. foto: zľava Martin Fedor, predseda predstavenstva Sandberg Capital, sprava Oto Lanc, generálny riaditeľ a konateľ TERNO real estate
3. foto: Oto Lanc, generálny riaditeľ a konateľ TERNO real estate

(Zdroj: Eva Güttlerová, Arthur media; Foto: Ivan Majerský; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*