Stavajte s Leierom pred zimou, bude to podstatne lacnejšie!

Bratislava, Admin – Zahájenie stavby v jesenných mesiacoch nie je ničím neobvyklým. Väčšinou sa tak deje v nadväznosti na predchádzajúce kroky, ktoré už boli ohľadom stavby uskutočnené a prišiel čas, kedy už nič nebráni prvým výkopovým prácam. Podnetom môže byť schválené stavebné povolenie, dokončené geodetické práce, alebo len jednoducho nechcete so stavbou zbytočne otáľať.

Ak sa do realizácie projektu púšťate až po lete, máte v zásade dve možnosti. Prvou z nich je postaviť do konca roka len základy a ďalšie práce nechať až na jar. Môžete však chcieť s prácou napredovať aj viac a vtedy je tu druhá možnosť – stihnúť ešte do konca roka kompletnú hrubú stavbu takpovediac, dať dom pod strechu. Obe možnosti majú svoje výhody i nevýhody. Ak sa rozhodnete len pre základy, do jari majú dostatok času správne sadnúť, pripravíte si tak dobrý štart pre vytiahnutie múrov. V druhom prípade máte na jar to najťažšie za sebou a môžete v pokoji pokračovať v prácach na už hotovej hrubej stavbe.
Kto sa rozhodne pre druhú možnosť, nemal by podceniť žiaden detail. Inak sa môže stať, že sa práce zbytočne pribrzdia. Dôležité je rozhodnúť sa včas pre správny stavebný materiál. Spoločnosť Leier Baustoffe SK s.r.o. ponúka svojim zákazníkom špeciálnu jesennú akciu, počas ktorej možno zakúpiť vybraný stavebný materiál za zvýhodnené ceny, čo významne zníži náklady na celú stavbu!

dlazba Leier_2

Tehly
Obvodové murivo by malo byť dostatočne nosné, čo si vyžaduje najmä kvalitný materiál. Renesanciu medzi stavebnými materiálmi prežíva tradičná tehla. Vybrať si môžete medzi tzv. brúsenou a nebrúsenou tehlou. Zásadný rozdiel spočíva v spôsobe spájania tehlových blokov. Brúsená tehla je o niečo vyššia ako tehla nebrúsená preto je spoj oveľa užší – len 1 mm. Používa sa naň tzv. tenkovrstevná malta, alebo univerzálna stavebná lepiaca pena, s ktorou je možné pracovať až do -5 °C, čo je v zimnom období veľkou výhodou. Z nebrúsenej tehly sa stavia tradičným spôsobom, jednotlivé rady tehál sa spájajú bežnou maltou.
Leiertherm predstavuje sortiment nebrúsených tehál, ktoré zodpovedajú dnešným náročným požiadavkám na kvalitný, ekologicky nezávadný a energeticky úsporný stavebný materiál. Majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, vďaka vypaľovaniu si udržiavajú stabilný rozmer a sú paropriepustné, čím sa výrazne znižuje možnosť tvorenia plesní. Murovanie na klasickú maltu je generáciami overený spôsob výstavby, čo potvrdzuje aj dosahovaná životnosť takýchto stavieb. Na tehly Leiertherm sa vzťahuje jesenná akcia, kedy je možné ich kúpiť za zvýhodnenú cenu!
Sortiment brúsených tehál LeierPLAN je vyrábaný na Slovensku a je vytvorený pre realizáciu tak obvodových, ako i vnútorných nosných i nenosných múrov. Nové tehly umožňujú svojím tvarom jednoduché, presné a rýchle murovanie s tenkou ložnou maltovou škárou, (hrubou iba 1 mm) s čím je spojená výrazná úspora malty. Systém pero + drážka (označenie N+F) navyše zabezpečuje previazanie susedných tehál v rade bez potreby murovacej malty do zvislej škáry. Výstavba s tehlami LeierPLAN šetrí materiál, zabezpečuje jednoduché, presné a rýchle murovanie. V murive je navyše aj menej vlhkosti a čas murovania je výrazne kratší.

Preklady
K stavebnému materiálu je potrebné zabezpečiť aj tzv. preklady. Umožnia plynulo pokračovať v stavbe aj v miestach, kde budú v múroch otvory, napríklad na okná, či dvere. Keramické predpäté preklady Leier sú vytvorené na preklenutie každého druhu otvoru v stene. Na ich osadenie nie je potrebná žiadna zdvíhacia technika. Na preklady značky Leier sa vzťahuje jesenná akcia, kedy je možné ich kúpiť za zvýhodnenú cenu!

Komíny
S komínom je potrebné počítať už pri projekčných prácach a následne ho začleniť už do hrubej stavby. Preto kto chce stavať ešte pred zimou, alebo aj počas nej, musí nevyhnutne myslieť aj na komín. Jeho správne nadimenzovanie patrí do rúk odborníkom. Projektant by však mal určiť typ paliva a počet prípojných spotrebičov. Toto rozhodnutie ovplyvní celkové náklady na vykurovanie a funkčnosť systému. Spoločnosť svojim zákazníkom na ne poskytuje pri montáži certifikovanou firmou záruku až 33 rokov. Jadro komínov Leier tvorí vysokokvalitná keramická šamotová vložka od nemeckého renomovaného výrobcu HART Keramik, ktorá je odolná voči vysokým prevádzkovým teplotám, vlhkosti i pôsobeniu agresívnych kyselín. Celkový systém komínov Leier je vyrábaný z materiálov, ktoré zabezpečujú bezstarostné používanie, bezpečnosť komína pri vyhorení sadzí a odolnosť voči kyselinám. Sú určené pre širokú škálu vykurovacích palív – drevo, plyn, olej, tuhé palivá, biomasa a vyznačujú sa vysokým stupňom variability prípojných spotrebičom. Montáž je jednoduchá a presná, čo je veľkou výhodou. Na komíny značky Leier sa vzťahuje jesenná akcia, kedy je možné ich zakúpiť za zvýhodnenú cenu!

dlazba Leier_3                       dlazba Leier_1

Dlažba
Pre perfektný vzhľad a praktické využitie je dôležité myslieť aj na prvky vonkajšej architektúry. Príjazdová cesta, alebo chodník okolo domu sú neodmysliteľnou súčasťou každej stavby. Sprístupnia ju, vytýčia plochy pre komunikáciu a vytvoria ucelený dojem. Spoločnosť Leier Baustoffe SK vyrába betónové dlažbové tvarovky rôznych druhov, rozmerov, farebných a povrchových prevedení. Vzhľadom na praktické rozmery sa prispôsobia akémukoľvek projektu. Sú vhodné tak na dekoračné účely, ako i na projekty vyžadujúce si vysokú nosnosť a tvarovú stálosť. Dlažbové variácie značky Leier sa vyznačujú vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Zákazníci majú možnosť ich počas jesennej akcie zakúpiť za zvýhodnenú cenu.

(Zdroj: Petronela Sadloňová PS:PR, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*