Stagnácia podnikaniu škodí. Zefektívnite svoje podnikanie.

Bratislava, Admin – Čoraz zložitejšie podmienky pri zakladaní spoločnosti odradili už veľké množstvo talentovaných ľudí, ktorí chceli pretaviť svoj podnikateľský plán z papiera do reality, ale bohužiaľ im to nevyšlo. Súčasný podnikateľský trh je síce pestrý, čoraz častejšie však počuť o tom, že vláda slovenských podnikateľov nepodporuje a namiesto toho láka na Slovensko zahraničných investoroch, ktorí síce ponúknu nové pracovné miesta, ale za minimálnu mzdu. Nie je totiž tajomstvom, že nás zahraniční investori považujú a budú považovať za lacnú pracovnú silu.

Ak ale podnikáte už nejaký ten rok a prestalo sa vám dariť, poprípade pociťujete stagnáciu, je načase, aby ste vo svojom podniku čo-to zmenili. Reštrukturalizáciu podniku budete musieť skôr, či neskôr určite vykonať. Prečo? Pretože podnikateľský trh sa neustále mení a kto chce prežiť, bude potrebovať zmeny, ktoré mu pomôžu sa prispôsobiť. Ako by ste mali teda zefektívniť svoje podnikanie?

Ušetrite na vysokých nájmoch – využite služby virtuálnych sídiel

Zefektívniť svoje podnikanie dokážete jednoduchým spôsobom, a to tým, že sa vzdáte predražených kancelárskych priestorov a investujete radšej do pomerne lacnejšej varianty – do virtuálneho sídla firmy. Ak samozrejme potrebujete veľké priestory pre fungovanie svojho podnikania, vzdávať sa týchto priestorov nemusíte. Virtuálne sídlo je však oveľa lacnejšia varianta. Využívajú ho podnikatelia, ktorí ešte len začínajú podnikať a snažia sa ušetriť každú korunu. Veď si to porovnajme – keby máte platiť nájom za kancelárske priestory, musíte rátať s tým, že vás to bude mesačne vychádzať niekoľko stoviek eur, pričom virtuálne sídlo na prestížnej bratislavskej adrese vás vyjde len niekoľko desiatok eur. Nemyslíte si, že je to výrazný rozdiel?

Jednoduchšia fakturácia

Okrem využitia virtuálneho sídla môžete svoje podnikanie zefektívniť aj nasledujúcim spôsobom, a to zjednodušením procesu fakturácie. Slovenským podnikateľom býva poskytovaná služba online fakturácie, ktorá je prehľadná, lacná a tisíckrát efektívnejšia. Faktúry budete môcť vystaviť v hociktorom čase a na hociktorom mieste. Podmienkou bude prístup na internete a ten dnes máte už takmer všade. Online faktúry sú prehľadné, takže sa nemusíte obávať, že budete mať problém naučiť sa fakturáciu cez internet.

Zefektívnenie riadenia firemných procesov

Aby každé pracovné úlohy boli splnené podľa vopred stanovených plánov, musíte mať správne nastavené riadenie firemných procesov. Ak nie je nastavené správne, očakávať pozitívne výsledky môžete len ťažko. Pre sprehľadnenie firemných procesov vám odporúčame používať efektívne ERP systémy, ktoré sprehľadnia činnosť v podniku.

(Zdroj: Marek Loduha; Foto: Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*