Saxo Bank predstavuje novú obchodnú platformu

Bratislava, Admin – Saxo Bank, špecialista na online obchodovanie a investície, prináša na trh novú intuitívnu multi-asset obchodnú platformu SaxoTraderGO. Táto bola najprv spustená vo Francúzsku a dnešným dňom je prístupná klientom v celej Európe. V júni budú nasledovať regióny blízkeho východu, strednej Afriky a Latinskej Ameriky.

Platforma bola od začiatku vyvíjaná s dôrazom na jej použiteľnosť naprieč medzi PC, zariadeniami využívajúcimi Android alebo iOS. Jej vývoj vyplýval z prieskumu, ktorého sa zúčastnilo tri tisíc klientov Saxo Bank z celého sveta. Tí uviedli, že práve prechod medzi rôznymi zariadeniami je pre nich kľúčovou prioritou. Naznačuje to tak zmenu v správaní drobných klientov, ktorí sa pozerajú na výber platformy už nie len ako na prostriedok obchodovania, ale aj ako na niečo, čo by malo zlepšiť ich obchodný výkon. Rýchlosť a kvalita realizácie sú pre výsledok obchodov dve najdôležitejšie priority. Nasleduje dostupnosť obchodných nástrojov.

„Dnes sa až 20 percent retailových tržieb Saxo Bank tvorí cez mobily a tablety. Zhruba 75 percent obchodov a príkazov pritom zadávajú klienti, ktorí používajú na obchodovanie zároveň viaceré zariadenia. SaxoTraderGO je preto platformou, ktorá pracuje rovnako na desktopoch, tabletoch a mobilných telefónoch. Zachováva si všetky zmeny v nastaveniach urobených na jednotlivých zariadeniach. Investori tak môžu využiť obchodné príležitosti a mať k dispozícií prvotriedne spracovanie bez ohľadu na to, kde sú a aké zariadenie používajú,“ povedal riaditeľ oddelenia platforiem banky, Christian Lund Hammer.

Aby mohla aplikácia pracovať naprieč rôznymi zariadeniami, Saxo Bank ju vyvinula v HTML5 a postavila na novom otvorenom rozhraní API. Toto rozhranie v budúcnosti umožní ďalší rýchly rozvoj. Dojem klienta bude vďaka tomu jednotný aj napriek tomu, že používa rôzne zariadenia. Zostane zachovaný jeho obsah a nastavenia účtu.

Dovedna existuje zhruba 150 koncových bodov, ktoré obsluhujú účty, realizujú vyrovnania a pozície na inštrumentoch a trhoch. V ďalšej časti roka plánuje preto Saxo Bank sprístupniť rozhranie API aj iným finančných inštitúciami a externým partnerom.

„Na základe našich prieskumov vieme, že ťažiskovým bodom všetkého, čo robíme, je platforma. Naši klienti uprednostňujú rýchlejšie, lepšie a čo najintuitívnejšie obchodné rozhranie. Dávajú mu rovnakú prioritu ako obsahu a analýzam. Technologická zručnosť je pre úspech kľúčová a vysoký počet vracajúcich sa návštevníkov a zákazníkov naznačuje, že SaxoTraderGO je platformou, pri ktorej sa klienti cítia komfortne,“ dodáva Christian Lung Hammer.

SaxoTraderGO_02

Prieskum medzi klientmi naznačil trendy v prioritách investorov. Výber platformy a investičná stratégia mali pre dobrý investičný výkon rovnakú dôležitosť. Ukázali sa okrem toho i rôzne regionálne špecifiká. V strednej Európe oceňujú klienti prístup k trhom a k rôznym triedam aktív. V Číne a Južnej Afrike sú zas investori najviac hladní po obsahu. Veľkú prioritu teda dávajú analýzam.

(Zdroj: Martin Šipoš, Crossline, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*