S kartami od VÚB nakúpite lacnejšie aj v Chorvátsku

Admin, 23.05.2013 - Počet kartových transakcií Slovákov v zahraničí v lete stúpa o 27%. Obľúbené sú najmä kreditné karty, ktoré cestujúcim a dovolenkárom ponúkajú praktické služby vrátane cestovného a úrazového poistenia. Novinkou pre klientov VÚB sú tento rok aj lacnejšie dovolenkové pobyty,

zľavy v chorvátskych supermarketoch či bezplatné potvrdenie cestovného poistenia pre žiadateľov o víza.

Platobna karta 2

Preddovolenkovú sezónu odštartovala VÚB banka ponukou špeciálnych zliav na nákup tovarov a služieb u vybraných obchodníkov. Držitelia kariet s logom VÚB tak môžu do konca júna získať až 20%-né zľavy na všetky letné pobytové zájazdy v cestovných kanceláriách Tip Travel a Tatratour. Lacnejšie môžu nakúpiť aj v predajniach Ozeta, Eifell Optik, Tescoma či Lara Bags. „Pre majiteľov platobných kariet MasterCard na toto leto pripravujeme aj zľavy na nákupy v sieti predajní KONZUM v Chorvátsku,“ približuje Angelika Coková, vedúca oddelenia Vydávania platobných kariet VÚB banky. Na Chorvátsko sa VÚB banka zamerala aj preto, že vlani ho počas dovolenkových mesiacov navštívilo až 300 000 Slovákov.

Podľa štatistík VÚB sa počas leta najviac zahraničných transakcií s platobnými kartami uskutoční práve v supermarketoch, na čerpacích staniciach a v hoteloch. Klienti banky v zahraničí uprednostňujú kreditné karty American Express a MasterCard Gold. „Dôvodom je široký rozsah poistných a asistenčných služieb, ktoré sú dostupné automaticky bez viazanosti na použitie karty,“ hovorí Angelika Coková.

Cestovné poistenie na kreditných kartách American Express Blue a Gold a MasteCard Gold obsahuje najbežnejšie prípady, s ktorými sa možno na zahraničných cestách stretnúť. Súčasťou balíka je úrazové poistenie a poistenie liečebných nákladov, poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví a majetku či poistenie batožiny pri strate, krádeži a poškodení. „Držitelia kariet zároveň získajú od poisťovne AIG Europe bezplatné potvrdenie o platnosti cestovného poistenia. Využijú ho predovšetkým pri žiadostiach o vystavenie víz, keďže väčšinou pre doloženie poistenia nestačí len fyzická držba karty,“ dodáva Angelika Coková. Poistenie sa vzťahuje na každú cestu do zahraničia, ktorej neprerušená dĺžka nepresiahne 90 kalendárnych dní a zahŕňa bežné letné aj zimné športy. „Navyše, ak máte kartu American Express, poistenie vám platí aj v prípade úrazu a hospitalizácie rodinných príslušníkov, ktorí s vami cestujú“, dopĺňa Coková.

Nákupom tovaru kreditnými kartami American Express a MasterCard Gold majú klienti automaticky tovar poistený proti priamej fyzickej krádeži alebo náhodnému poškodeniu počas 90 dní až do výšky 5 000 eur a získajú aj predĺženú záruku na elektroniku, ktorá zahŕňa opravy v nasledujúcom roku od skončenia dvojročnej zákonnej záruky až do výšky 1 000 eur. Držitelia kariet American Express môžu využiť tisícky zliav a iných výhod po celom svete v rámci programu American Express Selects. Navyše, za každú platbou kartou Blue od American Express získajú späť 0,5 % z hodnoty nákupu.

Kreditné karty sú ideálne na bezhotovostné nákupy, pretože s nimi nie sú spojené žiadne poplatky. „Ak si však potrebujete v zahraničí vybrať hotovosť z bankomatu, použite radšej debetnú kartu, kde sú poplatky za výber nižšie. V krajinách eurozóny sú dokonca rovnaké, ako keby ste použili bankomat inej banky na Slovensku. Klienti VÚB, ktorí majú kartu VISA Inspire, majú navyše výbery zo všetkých zahraničných bankomatoch skupiny Intesa Sanpaolo aj mimo eurozónu zadarmo,“ radí odborníčka. Prostredníctvom bezplatnej aplikácie ATM Locator jednoducho zistíte, kde sa nachádza najbližší bankomat skupiny napr. v Chorvátsku, Taliansku, Maďarsku či Egypte.
najbezpecnejsia new out

Užitočné rady na dovolenku s platobnými kartami:
–    skontrolujte si platnosť platobnej karty
–    zoberte si so sebou dve karty (napr. debetnú a kreditnú kartu)
–    pred cestou si overte, či máte dostatok peňazí na účte
–    nastavte si primeraný denný limit pre výber z bankomatu a platbu u obchodníka
–    nastavte si SMS notifikácie ku karte
–    informujte sa vo vašej banke alebo si pozrite na jej webovej stránke, či konkrétnu kartu môžete použiť v cieľovej krajine, a ktorá kartová spoločnosť je u obchodníkov používanejšia
–    v obchodoch plaťte zásadne kreditnými kartami a výbery z bankomatov realizujte debetnými kartami
–    plaťte náklady za dovolenku platobnou kartou. Platí ochrana v prípade nedodania tovaru alebo neposkytnutia služby, ktorá je súčasťou pravidiel kartových spoločností.
–    uložte si do mobilného telefónu číslo na kontaktné centrum pre prípad blokácie karty a pre prípad poistnej udalosti
–    neplnoletým deťom cestujúcim do zahraničia napríklad na študijný pobyt alebo letný tábor môžete zriadiť platobnú kartu s obmedzeným limitom. Ten možno dočasne navýšiť na požadovanú hodnotu.
(Walterová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*