Rumunská ASTRA Poisťovňa u nás

Admin, 17.12.2012 - ASTRA Poisťovňa Slovensko ma sídlo v Bratislave, a bude pôsobiť pod názvom ASTRA POISŤOVŇA. Prvá pobočka ASTRA Poisťovne mimo územia Rumunska – Astra Biztosító bola otvorená v Maďarsku v roku 2010. Rozhodnutie o expanzii na slovenský trh je súčasťou

strategického plánu rozvoja, ktorý mala ASTRA Poisťovňa navrhnutý pre tento rok.Na začiatku sa bude ASTRA POISŤOVŇA, zameriavať na poistné produkty v ktorých má materská spoločnosť významný podiel na Rumunskom trhu: Poistenie majetku, Kasko a PZP. Pobočku na Slovensku  bude viesť Ing. Ondrej Zaťko, bývalý člen predstavenstva a riaditeľ obchodu slovenskéj pobočky poisťovne Groupama, špecialista v oblasti poisťovníctva ktorý pôsobí na slovenskom poistnom trhu viac už ako štrnásť rokov.

Nová pobočka bude fungovať v súlade s právnymi predpismi platnými na území Slovenska. Finančné správy, prevod zodpovednosti, platobná schopnosť, logistická podpora, zavedenie poistno-technického systému na elektronické poisťovanie a cenotvorba, budú poskytované ASTRA Poisťovňou Rumunsko. Predaj poistných produktov pod značkou ASTRA  Poisťovňa Slovensko bude vykonávaný podľa štandardných predajných metód, prostredníctvom maklérskych sietí ako aj on-line.

ASTRA Poisťovňa pôsobí na Rumunskom trhu viac ako dve desaťročia. Spoločnosť sa.odčlenila v roku 1991, od.bývalého.štátneho.podniku ADAS. ASTRA  Poisťovňa začala svoju prácu so silným tímom odborníkov v  poisťovacej oblasti a tým získala národnú a medzinárodnú skúsenosť . Od roku1991, spoločnosť prešla procesom transformácie a obnovy, ktoré spolu s obchodnou stratégiou prijatou v posledných rokoch, priniesli viditeľné a úspešné výsledky.
Finančné výsledky z roku 2010 a 2011 vyniesli ASTRA  Poisťovňu na pozíciu lídra trhu v segmentoch leteckej dopravy, majetku a RCA. Spoločnosť sa zamerala predovšetkým na malé a stredné podniky, prostredníctvom najdynamickejšieho predajného kanála v Rumunsku a postupne aj rozvíjala prepojenie a partnerstvo s najdôležitejšími maklérmi na trhu.
ASTRA  Poisťovňa má vo svojom portfólii viac ako 60 druhov produktov neživotného, životného a zdravotného poistenia s sviacerými možnosťami, ktoré spĺňajú rôznorodé požiadavky a potreby poistenia pre klientov.

(gi)

1 Komentár Rumunská ASTRA Poisťovňa u nás

  1. JUDr. Čigáš // 28. marca 2013 at 8:44 // Odpovedať

    Pracujem v poisťovníctve nejaký rok ale taký chaos aký teraz tam tak si nepamätám, najmä PZP by malo byť len v jednej poisťovni, tak ako to vláda presadzuje v zdravotníctve, je v tom veľký chaos, min. sadzby by mali byť rovnaké, klienti by si mali vyberať z iných benefitov, nie s damp. sadzieb. Čo určite bude aj vo vašej poisťovni v záujme vytvorenia klientely. želám vám však veľa uspechov.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*