Prečo by mladí mali skúsiť prácu
v zahraničí

Bratislava,  Admin – Každý bol raz mladý, plný ideálov a po úspešnom ukončení školy bol nadšený a tešil sa na dospelácky život. Lenže to sa pomerne rýchlo vytratilo. Preto ak ste mladí a chcete získať pracovné skúsenosti a pracovať na sebe, no zároveň sa vyhnúť tomu dospeláckemu životu, práca v zahraničí je to najlepšie, čo môžete urobiť. Tu je 5 dôvodov, kvôli ktorým sa vám oplatí ísť, povedzme, do Londýna.

Skúsenosti

Ako sa zveličene o dnešných zamestnávateľoch, že chcú 30 rokov skúseností od 25 ročného absolventa školy. Preto bez praxe nie je jednoduché sa zamestnať, teda ak nemáte vyštudované IT. A práve skúsenosti zo zahraničia aj na nižšej pozícii vám môžu otvoriť dvere do spoločností, ktoré predtým o vás ani neuvažovali. Nehovoriac o životných skúsenostiach, ktoré tu získate.

Nová kultúra

Nielen „koľko jazykov poznáš, toľkokrát si človekom“, ale aj to „koľko kultúr poznáš, toľkokrát si človekom“. A v Londýne objavíte množstvo kultúr, ktoré vám pomôžu popracovať na vzájomnom porozumení, tolerancii, stretnete sa so zaujímavými ľuďmi, ktorý vás iným prístupom dokážu motivovať. S niečím takým by ste sa na Slovensku nemuseli stretnúť.

Cestovanie

Londýnske letiská patria k tým najfrekventovanejším v Európe, a keď si kúpite letenky z Heathrow, dostanete sa prakticky kdekoľvek na svete bez toho, aby ste museli riešiť prestupy. Navyše samotné Anglicko či okolité Írsko a Škótsko sú super destináciami na spoznávanie.

Zárobok

Aj keď ubytovanie v Londýne patrí medzi najdrahšie na svete, ak sa trochu uskromníte, dokážete si ušetriť aj za rok veľmi zaujímavú čiastku. Napríklad ak chcete odštartovať svoj vlastný biznis, v Londýne si zarobíte dosť na základný kapitál a po návrate si nebudete musieť brať pôžičky a svoje podnikanie pekne rozbehnete. Ročný priemerný zárobok v Londýne je 27 531 £, takže aj keby ste robili len priemerne platenú prácu, viete slušne zarobiť.

Jazyk

Pobyt v Londýne je ideálna jazyková škola, vďaka ktorej sa vám otvoria nové dvere – dopyt po ľuďoch, ktorí vedia perfektne anglicky, je obrovský. Aj keď na začiatku budete zrejme mať problém s britským prízvukom, veľmi rýchlo si naň zvyknete.

(Tomáš Turek; Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*