Práca v zahraničí láka Slovákov stále viac

Bratislava, Admin – Práca v zahraničí láka Slovákov stále viac a viac. Niet sa čomu čudovať, vo väčšine prípadov nájdu za hranicami vyššiu mzdu, lepšie pracovné podmienky, kultúrnejšie prostredie a skúsia si na vlastnej koži, aké je to začínať od nuly. Podľa odhadov v súčasnosti pracuje v zahraničí menej ako jeden rok 250-tisíc Slovákov. Ostatné roky bola najobľúbenejšou pracovnou destináciou Slovákov Česká republika, minulý rok Česko zosadilo z trónu Rakúsku. V Rakúsku pracovalo približne 39-tisíc Slovákov. Dnes netreba ku práci v zahraničí tak veľa – pas alebo občiansky preukaz, dodržiavať BOZP a poctivo pracovať.  Na obľúbenosti  naberajú stále viac krajiny ako Anglicku, Nemecko či Holandsko.

Ako získať prácu v zahraničí
V minulosti veľa ľudí oľutovalo, že dôverovalo rôznym podvodným dohadzovačom práce, ktorí im za poplatok sľubovali prácu so snovým zárobkom. Tieto časy sú našťastie preč a trh ovládli profesionálne pracovné agentúry, ktoré sprostredkujú prácu aj v zahraničí. Agentúra Atena vám nájde prácu na Slovensku aj v zahraničí. V ich ponuke nájdete prácu zvárača, opatrovateľky, lekára, zdravotnej sestry či účtovníka. Pracovná agentúra, ktorá od roku 2008 pomohla viac ako 195-tisíc klientom. Atena vám pomôže s ubytovaním, s cestovaním, s overením vašich jazykových znalostí. Najdôležitejšia pre túto agentúru je klientova spokojnosť.

Koľko zarobí človek v zahraničí
Závisí to od konkrétneho povolania, no napríklad taký zvárač zarobí vo Švajčiarsku 32 € za hodinu. Na Slovensku by takúto mzdu zarobil približne za 5-6 hodín. Navyše k tomu má k dispozícii najkvalitnejšie zariadenia, najbezpečnejšie ochranné pracovné pomôcky, lepšie možnosti stravovania či ubytovania. A koľko si môže zarobiť opatrovateľka v Anglicku? Tam sa to pohybuje na úrovni od 1000 – 1800 libier, ale v takom Švajčiarsku môže opatrovateľka zarobiť aj 5000 švajčiarskych frankov mesačne, čo je približne 4600 €. Láka aj vás práca v zahraničí? Navštívte Atena.sk a nájdite prácu, ktorá vám pomôže začať krajšie zajtrajšky.

(Zdroj: Tomáš Turek, Foto: Shutterstock– Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*