Poľský poštový operátor vstupuje na náš trh

Admin, 27.08.2012 - V rámci 300 miliónového celoeurópskeho investičného programu začne poľská Integer.pl Group inštalovať na Slovensku 50 samoobslužných zásielkových strojov. Chce tak rozšíriť svoj 24/7 automatický servis, ktorý zákazníkom umožňuje

vyzdvihnúť, prípadne si poslať zásielku 24 hodín denne 7 dní v týždni. “Slovensko je rastúcim trhom s veľkým potenciálom pre nový typ služby, čím je pre nás zaujímavým miestom pre expanziu,” – Rafal Brzoska, CEO of Integer.pl Group‘s. Integer.pl Group začala hladať slovenských obchodných partnerov, nakoľko skoro 90% miestneho trhu v objeme približne 28 mil. eur je generovaných prostredníctvom B2B segmentu.
Integer.pl je lídrom vo výrobe terminálov zameraných na manipuláciu so zásielkami a najväčší súkromný poštový operátor v Poľsku. Momentálne prevádzkuje sieť viac ako 600 zásielkových strojov v Poľsku, Rusku a na Ukrajine. Dohromady (vrátane súkromne vlastneného fondu v U.S. – Pine Bridge Investments) plánuje spoločnosť vytvoriť sieť 16 000 easyPack terminálov naprieč celou Európou, pričom plánuje v najbližších troch rokoch preinvestovať viac ako 300 miliónov eur. Integer.pl Group už uzatvorila kontrakty na dodávky easyPack zariadení do Saudskej Arábie, Čile, Cypru, Španielska, Írska, Litvy, Lotyšska a Estónska.
Integer.pl indentifikoval na Slovensku príležitosť v oblasti nového doručovania zásielok. “Vnímame neustály nárast záujmu o služby, ktoré už prevádzkujeme v Poľsku. Kvôli tomu sme sa rozhodli expandovať s našou EasyPack sieťou aj do ďalších krajín. Veríme, že úspešne nahradí tradičné formy doručovania nielen v Poľsku, ale po celom svete,” – vysvetľuje R. Brzoska. Sieť terminálov easyPack bude prvou svojho druhu v poštovom sektore na Slovensku. “Po testovacej fáze a výsledkoch, ktoré v nej dosiahneme – bude skupina Integer.pl zvažovať ďalšiu expanziu easyPack siete na Slovensku,” hovorí R.Brzoska. Prvá doručovacia služba by mala byť funkčná na jeseň. Integer.pl plánuje pokryť hlavné mestá v súčinnosti s retailovými sieťami, ako napríklad Kaufland, Lidl, Tesco.
Integer.pl sa rozhodla expandovať na základe predpokladu rastu slovenského trhu. Napriek ekonomickej kríze, dopyt po doručovaní a expresných službách na Slovensku rastie. V roku 2015 sa očakáva rast o 6,7 % do 7,1%. Okrem segmentu B2B sa plánuje Integer.pl zamerať aj na segment B2C, najmä sektor e-commerce. “Očakáva sa, že e-commerce bude rásť spoločne s rozširovaním širokopásmového internetu. V nadväznosti na to, by sa mal rozvíjať aj zásielkový predaj a našim cieľom je z tohto trendu čo najviac profitovať,“ dodáva R. Brzoska.

Integer.pl predpokladá, že sieť bude potrebné dotovať prvé tri roky kým sa stane zisková. Investície spoločnosti nepôjdu len na inštaláciu zariadení, ale tiež na IT integráciu s najväčšími hráčmi na slovenskom trhu a intenzívne marketingové aktivity. Integer.pl hľadá lokálnych partnerov – ako napríklad poštových operátorov a kuriérov, ktorí by im pomohli urýchliť rozvoj siete na Slovensku.

O easyPacku
Sieť easyPack terminálov  je druhou najväčšou sieťou tohto druhu na svete. Ide o jedinečné inovatívne riešenie na Slovensku, ktoré umožňuje rýchle a bezpečné posielanie a zber zásielok aj mimo bežných stránkových hodín, sedem dní v týždni, bez čakania v radoch a na vhodne vytipovaných lokalitách. EasyPack šetrí čas a znižuje náklady. Terminály sú vhodne umiestenené napríklad na čerpacích staniciach, uzloch verejnej dopravy a obchodných centrách. Toto riešenie zabezpečí, že už nie je potrebné čakať doma na kuriéra. Namiesto toho sa zákazník s pomocou sms a email notifikácie rozhodne, či vyberie svoje zásielky cestou do práce, z práce, počas obednej prestávky, prípadne kedykoľvek sa mu to hodí.
Toto nové riešenie signifikantne podporuje dynamiku vývoja e-businessu, avšak jeho funkcionalita je veľmi oceňovaná aj spoločnosťami zapojenými do elektronického predaja. Možnosť doručenia easyPackom je momentálne ponúkaná viac ako 3000 internetovými obchodmi a viac ako 10 000 predajcov využíva ich služby. Táto služba je tiež využívaná spoločnosťami z MLM sektora.

easyPack terminály garantujú rýchle a bezpečné online nakupovanie. Sú skvelým riešením pre internetové obchody, pretože:

Sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Skoro každá zásielka (98%) poslaná cez easyPack je pripravená na odber na ďalší deň
Viac ako polovica zákazníkov (59%) obdrží svoje zásielky v rámci šiestich hodín od obdržania sms informujúcej ich o jej doručení do easyPack terminálu
74% zákazníkov používajúcich náš kuriérsky servis považujú easyPack za najatraktívnejšiu kuriérsku službu
(pp)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*