Podnikáte v stavebníctve? Nepodceňujte ani najmenší detail

Bratislava, Admin – Detail je jednou z podstatných záležitostí, ktorá ak sa opomenie, môže spôsobiť veľmi veľa starostí a niekedy aj väčších problémov. Vo firme, ktorá sa zaoberá a možno ešte len plánuje zaoberať stavebnou činnosťou je detail naozaj neoceniteľným prvkom. Čo všetko tu môže byť detailom, ktorý by ste nemali prehliadnuť?

Špecifická forma podnikania

Pred tým, než budete premýšľať o založení spoločnosti tohto charakteru, zvážte všetky dôležité veci. Jednou z nich je aj fakt, že na stavebné práce budete potrebovať spoľahlivý ľudský zdroj, stroje a materiál. Tiež musíte počítať s tým, že aj počasie môže túto formu a druh podnikania ovplyvňovať. To všetko znamená, že je to špecifická metóda, ktorá však svoje opodstatnenie a význam má.

Nezabudnite na dopravu a zmluvné podmienky

Stavebnú firmu možno využiť na vykonávanie akýchkoľvek stavebných úprav. To znamená, že práca s veľkým množstvom materiálu je nutná a predpokladaná. Preto si musíte zaistiť vhodné dopravné prostriedky a myslieť aj na prípadnú nutnosť repasu turbodúchadiel, ktoré sa z času na čas môžu touto lacnejšou výmenou opraviť.

V krajných prípadoch pomôže aj remeselník

Stavebná firma, ktorá je certifikovaná vám na rozdiel od samostatného remeselníka zabezpečuje komplexnosť celej dodávky (dokončovacie práce) a väčšinou je schopná práce pokryť aj vyššou zárukou. Cenový rozdiel medzi kvalitou malého remeselníka a stavebnej spoločnosti nie je však týmto faktom vždy a automaticky ovplyvnený.

Je možno logické, že bude lacnejší, no jeho práca bude trvať o niečo dlhšie. Zrejme nepoužíva ani špeciálne vozidlo so stavebnými pneumatikami 10-16,5 a nemá stavebný dozor, čo je normálne bežnou nutnosťou stavebnej firmy. Asi má ale iné kvality, vďaka ktorým sa na vie celkom dobre uživiť.

Pre veľkú spoločnosť, ktorá podniká v stavebníctve je tiež dôležité dodržiavať stanovené termíny a mať dostatočne ošetrené všetky právne predpisy, ktoré by mohli skomplikovať následné kroky a zdržať celú stavbu, čo zasa automaticky zvyšuje náklady.

(Zdroj: PR/ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*