Po zmene dodávateľa energií pozor na dodatočné ponuky!

Admin, 27.05.2012 - Zákazníci mali po prvom kvartáli opäť možnosť zmeniť tradičného dodávateľa elektrickej energie a plynu, a vybrať si takého, ktorý im poskytne najvýhodnejšie podmienky.

Dvojmesačná výpovedná lehota v prípade elektrickej energie (3 mesačná pri dodávkach plynu), ktorá zákazníkom plynie od 1. mája (v prípade plynu od 1. apríla) do konca júna, vytvára priestor aj na to, aby sa doterajší dodávatelia pokúsili ponúknuť svojim odchádzajúcim zákazníkom to, čo im dovtedy neponúkli. S cieľom presvedčiť zákazníkov, aby neodchádzali, sa, žiaľ, niektorí dodávatelia uchyľujú k poskytovaniu neprehľadných a zavádzajúcich informácií.

Spoločnosť ČEZ Slovensko preto prichádza s iniciatívou „Férový dodávateľ energie“.  Odberateľom elektrickej energie ponúka súbor praktických rád, na čo si dať po zmene dodávateľa pozor. „Človek dodávateľa elektriny mení obyčajne preto, lebo verí, že mu nový dodávateľ ponúkne výhodnejšie podmienky a najkvalitnejšie služby,“  hovorí Igor Ďatko, riaditeľ pre retail spoločnosti ČEZ Slovensko. „Aj vďaka nášmu príchodu na slovenský trh majú zákazníci na Slovensku šancu dostávať elektrickú energiu lacnejšie. Žiaľ, po zmene dodávateľa dochádza k situáciám, keď sa niektorí dovtedajší dodávatelia zobudia a začnú svojim odchádzajúcim zákazníkom posielať protiponuky. Tie sú podľa našich zistení vo viacerých prípadoch neprehľadné a zavádzajúce. Preto sme pre odberateľov pripravili praktické rady, ako sa nedať nachytať a získať tak tú výhodnejšiu ponuku,“ doplnil I. Ďatko.

•    Prehľadná ponuka
Férový dodávateľ energie má prehľadnú a zrozumiteľnú ponuku produktov a služieb bez chytákov a skrytých poplatkov. Pred akýmkoľvek rozhodnutím si pozorne preštudujte všetky dokumenty, ktoré by ste mali podpísať. Sústreďte sa predovšetkým na ceny, dobu viazanosti, možnosť ukončenia zmluvy a s tým súvisiace poplatky.

•    Výška zľavy
Férový dodávateľ energie ponúka garanciu zľavy bez závislosti od výšky spotreby. Výška zľavy u niektorých dodávateľov závisí od množstva spotrebovanej elektriny, pričom ponúkaná zľava je zaujímavá až pre tých odberateľov, ktorí vlastnia veľký rodinný dom so spotrebou od 3 MWh vyššie. Odporúčame Vám, aby ste si Vašu ročnú spotrebu skontrolovali na vyúčtovacích faktúrach z predchádzajúcich rokov. Tak zistíte, akú zľavu Vám vlastne doterajší dodávateľ ponúka. Mohlo by sa Vám totiž stať, že budete prekvapení zľavou vo výške 0%.

•    Obdobie poskytovania zvýhodnenej ceny
Férový dodávateľ energie ponúka výhodnejšiu cenu elektrickej energie počas celého obdobia viazanosti, nielen na určité obdobie.

•    Uplatnenie zľavy vo faktúre
Férový dodávateľ energie ponúka transparentnú zľavu zohľadnenú v pravidelnej mesačnej zálohovej platbe. Niektorí tradiční dodávatelia uplatňujú ponúknutú zľavu až po skončení zmluvného obdobia vo vyúčtovacej faktúre, respektíve až v dvoch vyúčtovacích faktúrach. To pre Vás nemusí byť výhodné.

•    Kvalitný zákaznícky servis a poradenstvo
Férový dodávateľ energie Vám ponúka individuálny prístup a kvalitný zákaznícky servis, a to prostredníctvom zákazníckej linky alebo overených partnerov – predajcov. Okrem spoľahlivej dodávky elektriny Vám má poskytnúť optimalizáciu Vašich nákladov na elektrickú energiu.

(rr)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*