Osobnostný rozvoj rieši človeka komplexne

Admin, 09.09.2013 - Peniaze sú energia. Čím viac budú mať ľudia strach, že o ne prídu, tým skôr sa to stane. Neprodukujú totiž tvorivosť, ale strach. Ako je možné, že niektorí ľudia majú dostatok peňazí a zarábajú stále ďalšie a iní žijú od výplaty k výplate a na dovolenku si aj tak musia požičať? Rozdiel je v myslení. A to sa dá zmeniť lusknutím prstov. Stačí mať dôvod.

Andy Winson zm3

Zbúrajte staré programy
Kríza prináša hrozbu a príležitosť. Záleží od toho, ako sa človek pozerá. Isté však je, že nás má naučiť zamyslieť sa nad vlastnou hodnotou, nad tým, kto sme, čo v živote chceme a aký odkaz tu máme v pláne po sebe zanechať. „Pre štát je výhodné mať ľudí, ktorí žijú v strachu. Obavy, že prídu o prácu a teda svoje zázemie a strechu nad hlavou, ich tlačia k tomu, aby boli ochotní pracovať za menej a to aj podradnejšiu prácu, ktorá im neprináša uspokojenie. Pracujú, pretože musia a keďže majú strach slepo počúvajú. Podvedome však postupne strácajú svoje sebavedomie a osobnosť. Tento vzorec nám bol vštepovaný prakticky od narodenia. Od rodičov sme počúvali, že sa máme dobre učiť, vyštudovať, nájsť si prácu a vydržať v nej celý život, aby sme mali dobrý dôchodok. Tento program sme si vzali do života, ale doba sa zmenila, navyše prišla kríza a firma „istoty“ začala prepúšťať. Čo sa stalo s nami a našim podvedomím? Začali sa búrať všetky istoty, zmenšovať sebadôvera a stabilita,“ hovorí Andy Winson.

Zabudnite na lenivosť
Strata zamestnania nemusí znamenať „koniec sveta“, ale príležitosť. A tá príde, ak človek zmení svoj program a presvedčenia. Iná cesta neexistuje. Teda áno. Nová práca, nechuť, strach, úpadok. Bludný kruh, z ktorého sa dá vyjsť len zmenou presvedčení a myslenia. Jednoduchšie povedané, človek si musí preprogramovať mozog. K tomu, aby sa tak stalo, musíme zahodiť pohodlnosť. „Bol som v Londýne na fantastickom seminári o finančnom úspechu a predtým som stretol mladých Slovákov. Vysokoškolsky vzdelaní ľudia vykladali tovar v obchode, a keď som sa ich opýtal, prečo nejdú na seminár, ich odpoveďou bolo, že sú spokojní s tým čo robia a majú,“ konštatuje Andy Winson. Ak človek pracuje ako vykladač tovaru alebo pásový robotník je tomu tak zrejme preto, že sa tak vidí a nie je ochotní urobiť viac.

Viete presne čo chcete?
Základnou otázkou transformácie je jasná odpoveď na otázku, čo chcem a následne hľadám spôsoby ako to môžem získať. Odpoveď možno nájsť v tom, čo viem a čo ma baví a je pre mňa prirodzené. „Človek často vie len to, že sa chce mať lepšie a viesť „normálny život“, teda zaplatiť účty, jedlo, občas si zájsť na pivo alebo kávu a raz do roka na dovolenku. To je komfort, ktorí im stačí. Žiaľ často dopadá aj tak, že si na dovolenku berú úver a na Vianoce ďalší. V rámci svojho rodinného rozpočtu totiž nedokážu efektívne hospodáriť so svojimi peniazmi. Už to, že si neodložia na dovolenku, rezervu či dôchodok je nezodpovedné. Odpovede typu žijem od výplaty k výplate neobstoja, pretože im nikto nebráni v tom, aby zarábali viac,” konštatuje Andy Winson. Ľudia často nechcú počuť pravdu, pozrieť sa do zrkadla a priznať si tak svoju zodpovednosť. To bolí a ľudia nechcú trpieť. A ak sa aj rozhodnú zmeniť svoj život, spustí sa kolotoč sebaobviňovania a sebaľútosti, že nevedia ako. Do týchto dvoch extrémov ešte vstupuje emocionálna rovina a stres, ktoré nedovoľujú logicky myslieť. A pritom je východ z bludného kruhu a štart niečoho nového a lepšieho pomerne jednoduchý. Je to niečo ako keď žena fajčí a vie, že jej to škodí. V momente ako sa dozvie, že je tehotná okamžite prestane, pretože zvíťazila iná hodnota a iné presvedčenie. Zdravie nenarodeného dieťatka. A takto to funguje aj s peniazmi. So všetkým. Človek sa dá zmeniť lusknutím prstov, ak má na to dôvod a neovláda ho jeho vlastný strach

Tajomstvo mysle bohatých
Človek sa niekedy cíti bezradne a v tejto emócií si neuvedomí, že často sa vyriešením jednej veci vyriešia aj všetky ostatné. Osobnostný rozvoj, ktorému sa venuje Andy Winson rieši komplexne osobnosť človeka a prináša do jeho života harmóniu. A prečo prísť na tréning Tajomstvo mysle bohatých?
„Účastníci tohto tréningu reálne zmenia svoje staré neefektívne programy, ktoré načerpali z prostredia, v ktorom vyrastali a limitujú ich v tom, aby dosiahli úspech. Výsledkom týchto zmien bude nový šťastný život s dostatkom peňazí na všetko, čo chcú. Budú veriť sami v seba, v svoju vlastnú hodnotu a naberú sily a schopnosť začať, ak sa aj zajtra rozhodnú odísť zo zamestnania, ktoré im neprináša nič iné len pocit komfortu z pohľadu zarobenia peňazí na účty. Na seminári sa im tiež otvoria nové možnosti, ako peniaze zarobiť a vyprodukovať,“ dodáva Andy Winson.

Kto je Andy Winson?
Andy Winson sa už viac ako 18 rokov zaoberá osobnostným rozvojom a stratégiami dosahovania výnimočných výsledkov. Vedie inštitút neurolingvistického programovania a založil Akadémiu osobnostného rozvoja Andyho Winsona. Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu, a následne pôsobil v medzinárodných spoločnostiach ako top manažér, líder a kouč. Vzdeláva iných a stále pracuje aj na svojom osobnom rozvoji. Jeho špeciálne tréningy a koučingy zažili tisícky ľudí vo viacerých krajinách Európy. Prednáša na školách pre študentov a pedagógov. Koučuje lídrov a manažérov firiem rôzneho zamerania. Na druhej strane svoje poznatky získava od takých kapacít ako sú Robert Dilts, Zorica Gajič, Anthony Robins, Rosa Rivas, Jack Canfield a ďalší. Je jediným medzinárodne certifikovaným inštruktorom firewalkingu na Slovensku.
Seminár Tajomstvo mysle bohatých sa uskutoční v dňoch 5. – 6. 10 v bratislavskom hoteli Holiday Inn. Pre viac informácií navštívte stránku www.andywinson.com alebo www.tajomstvomyslebohatych.com.

(ah)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*