Oplatia sa investície do nezabehnutých Startupov?

Bratislava, Admin – Nedá sa jednoznačne a bez posúdenia zavrhnúť vec, o ktorej človek v podstate nič nevie. Preto sa ukazuje nerozumným riešením, neinvestovať do nápadov, ktoré majú skutočnú šťavu. Ak sa na to pozrieme s nadhľadom, ani v bežnom živote nemáme vo všetkom zaručenú istotu. Pokiaľ sa teda rozhodnete investovať do šikovnej myšlienky mladých ľudí, nezabudnite na niekoľko dôležitých vecí.

Čo si treba všímať?

Úplne všetko a do najmenšieho detailu. Vkladáte dôveru a financie do rúk a schopností v podstate neznámeho človeka, preto si dajte pozor na každý detail.

Poznajte autora

Všetky vlastnosti možno dôležité nie sú, no poznanie osoby, na ktorej zrejme stojí vaša existencia je naozaj vhodné. Čo všetko konkrétny človek dosiahol, aké má schopnosti, vzdelanie a prípadné úspechy. Pomôže vám to s rozhodnutím, do čoho môžete investovať. Pokiaľ je nápad výsledkom viacerých ľudí, reč bude o kvalite tímu, ktorý bude potrebné podobne dopodrobna analyzovať.

Nezabudnite na všetky práva

Pri spoločnom podnikaní a výhodnom založení s.r.o. na základe využitia potenciálu druhej osoby, nesmiete zabudnúť na autorské práva. Duševné vlastníctvo patrí človeku, ktorý prišiel s myšlienkou. Vy si môžete uplatniť zisk podľa dohody.

Dlhodobý horizont

Plánovanie a stratégia je pre podnikateľa základom, preto nezabudnite na všetky veci, ktoré sa v priebehu viacerých rokov môžu zmeniť. Je to ekonomická situácia v danom štáte, dlhodobé disponovanie financiami a samozrejme ambície, ktoré môže mať daný projekt počas svojho ďalšieho rastu.

Investície tretích strán sú pre vás tiež dobrým signálom. Môže to svedčiť o kvalite, ktorou daný projekt disponuje, a to dodržiavaním stanovených postupov, možno pravidelným školením BOZP a aplikovaním kultúry.

(Zdroj: Marek Loduha, Seocentrm; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*