Nové strešné okno
s nadčasovým dizajnom

Bratislava, Admin – Strešné okná sa stali dôležitým stavebným prvkom moderného podkrovia. Pri ich výbere sa zohľadňuje najmä overená kvalita a funkčnosť. Keďže okno bude v streche pevne a dlhodobo osadené, treba myslieť aj na vzhľad okna, ktorý aj po čase bude pôsobiť moderne a elegantne v každom priestore. Nová Generácia strešných okien VELUX prináša nadčasové spojenie krásy a funkčnosti, ktoré odráža požiadavky na moderný dizajn budúcnosti.

Požiadavky na kvalitu materiálov sa v súčasnej výstavbe neustále zvyšujú, pretože zákazníci vyhľadávajú produkty s mimoriadnymi vlastnosťami a moderným dizajnom pre dlhodobé používanie. Pri výbere strešných okien, ktoré majú byť dlhodobé osadené v streche, je potrebné zvážiť kvalitu a zároveň vzhľad, ktorý sa nezunuje aj po viac rokoch.
“Spoločnosť VELUX uviedla na trh Novú Generáciu strešných okien s cieľom predvídať a splniť potreby zákazníkov v súčasnosti i do budúcnosti. Inovácie pre dosiahnutie vynikajúcej energetickej bilancie v spojení s nadčasovým dizajnom ponúkajú dlhodobé elegantné riešenie pre každý podkrovný priestor,“ hovorí Magdaléna Bartková zo spoločnosti VELUX.

Moderný dizajn pre každé podkrovie
Strešné okná VELUX získali nový atraktívny dizajn s veľkým dôrazom na detail. Elegantné línie okna pôsobia moderne a príjemne nielen pod strechou mestského bytu, ale aj v dome vo vidieckom štýle či v historickom podkroví. Nový atraktívny vzhľad strešných okien VELUX upúta pri pohľade z vnútra i zvonku.
„Tenšie profily, zväčšená plocha zasklenia, prepracovaný dizajn ovládacích prvkov, zaoblené hrany a ďalšie detaily nového strešného okna prispievajú k harmónii v interiéri a zlepšujú aj estetický vzhľad strechy,“ vymenúva novinky Magdaléna Bartková.

Atraktívne štíhle profily pre viac svetla
Nový dizajn strešného okna VELUX prináša nielen nadčasový vzhľad do podkrovia, ale významne zlepšuje aj kvalitu vnútorného prostredia a komfortu pod strechou. Vďaka novému dizajnu majú strešné okná VELUX subtílnejší rám a krídlo, čím sa presklená plocha okna zväčšila až o 10 %. Obyvatelia podkrovia tak získajú ešte viac svetla a lepší výhľad do okolia. Väčšia presklená plocha okna prináša viac solárnych ziskov v zimnom období, a tým pomáha šetriť energiu.

Elegantný vzhľad ovládacích prvkov
Po vylepšení dizajnu sa strešné okno Novej Generácie stáva nadčasovým doplnkom v každom priestore. Novú hornú ovládaciu rukoväť so zabudovanou ventilačnou klapkou navrhli dizajnéri, ktorí tiež pracovali so spoločnosťami ako Bang & Olufsen a Volvo. Horná rukoväť s nenápadnými ikonami vyzerá modernejšie vďaka oblejším hranám a ergonomický tvar prispieva k pohodlnejšiemu ovládaniu okna. Strešné okná ovládané v dolnej časti okna dostali novú hladkú zinkovú kľučku, ktorá umožní ľahké otváranie a zatváranie vyššie osadených okien.

Hladký a čistý dizajn z vonkajšej strany
Zmeny vo vzhľade strešných okien Novej Generácie vidno aj z exteriéru. Hladký dizajn so zaoblenými hranami podčiarkuje eleganciu každej strechy. Na upevnenie oplechovania už nie sú potrebné žiadne skrutky. Navyše horný kryt okna je podstatne užší, čím užívatelia podkrovia získajú lepší výhľad do okolia. Pre dokonalú vizuálnu integráciu do strechy je možné použiť zapustenú montáž a strešné okno VELUX osadiť o 40 mm hlbšie do strechy.

Pohodlie a bezpečnosť
Maximálne pohodlie v podkrovných priestoroch prinášajú diaľkovo ovládané strešné okná VELUX INTEGRA®. Pomocou nového intuitívne ovládaného panela s dotykovou obrazovkou sa môže otvárať a zatvárať akékoľvek strešné okná, rolety, markízy a žalúzie z ľubovoľného miesta v dome. Jediným dotykom vpustite do interiéru denné svetlo a čerstvý vzduch.
„Jednoduchá navigácia a programovanie šité na mieru umožňuje ľahko a rýchlo optimalizovať celú zostavu okien. Dodáva sa s kompletnou zostavou predinštalovaných programov, ako je napríklad program Good Morning, ktorý zdvíha žalúzie a otvorí okná, aby ste sa jemne prebudili do nového dňa,“ vysvetľuje Magdaléna Bartková.

(Zdroj: Monika Vilkovská, Key Communications)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*