Nové chladničky a práčky od Samsungu

Admin, 14.12.2012 – Spoločnosť Samsung, popredný výrobca a oceňovaný inovátor spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov, predstavila nové portfólio chladničiek a práčok, ktoré sa začnú predávať v priebehu januára na slovenskom trhu. V chladničkách bude

všetkým modelom dominovať technológia True No Frost, vďaka ktorej sa v nej nevytvára námraza, a využitie digitálneho invertorového kompresora.

„Dôvodom, prečo sme sa rozhodli zaradiť do celého portfólia chladničiek tieto dve technológie, je dobrá spätná väzba a pozitívne skúsenosti s nimi od našich zákazníkov. Obľuba No Frost technológie je na západných trhoch natoľko rozšírená, že má vyše 50-percentné pokrytie a stále narastá. Tento trend sa začína postupne dostávať aj do Čiech a na Slovensko,“ uviedol Michal Kollár, produktový manažér divízie domácich spotrebičov zodpovedný za portfólio chladničiek Samsung. „Využitie invertorového kompresora je zároveň efektívnejšie a ekologickejšie, pretože znižuje spotrebu elektrickej energie,“ dodal.

Chladničky sa budú ďalej deliť na kategórie Space Max a Space Designer. Do kategórie Space Max spadajú napríklad chladničky Série G alebo nový model French door. Táto kategória je v prvom rade zameraná na čo najväčší úložný priestor pri zachovaní rovnakých vonkajších rozmerov. V druhej kategórii, Space Designer, sú chladničky zamerané na efektívne využitie miesta a na drobné praktické detaily. Túto kategóriu pokrýva absolútna novinka na slovenskom trhu – model 3050.

„Zákazníkom chceme týmto rozdelením pomôcť sa zorientovať v portfóliu a podať pomocnú ruku pri výbere pre nich vhodnej alternatívy,“ uviedol Kollár a dodal: „Samozrejme, chladničky typu Side-by-Side s invertorovým kompresorom a 10-ročnou zárukou zostávajú v portfóliu aj naďalej.“

Základom práčok je možnosť prania v studenej vode vďaka technológii miešania pracieho prostriedku, vzduchu a vody s názvom EcoBubble, ktorá sa stáva štandardom vo všetkých modeloch Samsung pre rok 2013. Stredne vybavené modely sú doplnené digitálnym invertorovým motorom a najvyšší model bude mať aj systém VRT Plus na elimináciu vibrácií.

„Našu patentovanú technológiu EcoBubble používame v práčkach už vyše dvoch rokov a obľúbili si ju aj zákazníci. Výsledky, ktoré sú dosahované s touto technológiou prania nás presvedčili natoľko, že sme sa ju rozhodli použiť už v základných radách,“ uviedol Michal Tichý, produktový manažér divízie domácich spotrebičov zodpovedný za portfólio práčok Samsung.

Keďže unikátna technológia EcoBubble využíva pri praní studenú vodu, šetrí tak elektrickú energiu a tým aj peňaženku zákazníka. Kombináciou prania v studenej vode a efektívnemu rozpusteniu pracieho prostriedku je pranie šetrnejšie k vláknam bielizne. Všetky modely majú navyše nový Crystal Gross Design dvierok a LED displej, ktorý je veľký a prehľadný.

Nové modely chladničiek a práčok sa začnú na slovenskom trhu postupne predávať od druhej polovice januára.

(tk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*