Nová spoločnosť alebo ready made?

Bratislava, Admin – Vyberať si na základe výhod je možné a optimálne z viacerých dôvodov. Platí to aj v podnikaní, ktoré nám dáva slobodu a možnosť zisku podľa veľkosti našej snahy. Podstata výhody ako takej  spočíva v tom, že poskytuje niekoľko možností. Každému ulahodí v niečom inom, no v celku uspokojí všetkých.

Keď je nevýhoda výhodou

Ten, kto sa rozhodne podnikať formou spoločnosti s ručením obmedzeným má niekoľko možností, a teda aj výhod. My by sme sa pozreli na dve základné, kedy sa záujemca rozhoduje vstúpiť na tento trh. Je to forma založenia spoločnosti novej a tej, ktorá už niečo za sebou má. Obe majú svoje plusy a mínusy, ktoré pre každého môžu znamenať niečo iné.

Špeciálne ponuky

Podnikatelia, ktorí sa rozhodnú podnikať prostredníctvom spoločnosti s ručením obmedzeným, môžu využiť služby špecializovaných firiem, ktoré zaistia celý proces založenia spoločnosti, jej zápis do obchodného registra a registráciu na jednotlivých úradoch v krátkej dobe.

To je ten klasický spôsob zakladania, ktorý za vás oveľa rýchlejšie urobí špecializovaná spoločnosť. Celá administratíva a “ťahanice” s úradmi sa vyriešia behom niekoľkých dní a hodín a vašou úlohou bude jediná vec, podpísať zmluvy, ktoré rýchle tonery práve vytlačili. Medzi najväčšie výhody novo zakladaných spoločnosti patrí istota, že nie sú zaťažené žiadnymi záväzkami z minulosti, no nevýhodou je zasa spomínaná čakacia doba.

Ready Made so záväzkami?

Pri podnikaní formou už založenej spoločnosti to nemusí byť vždy celkom pravda. Proces získania ready made spoločnosti je neporovnateľne rýchlejší, čo sa radí k jedným z množstva ich ďalších výhod. Možnosť podnikať takmer ihneď od výberu konkrétnej spoločnosti a podpisu zmluvy. Nemusíte sa dokonca obávať ani spomínanej histórie a záväzkov.

Väčšinou sa predávajú len tie spoločnosti, ktoré sú ich zbavené a nemôžu záujemcovi nijako uškodiť. Zmeniť sa dá dokonca aj názov a všetky potrebné údaje. Nemusíte mať teda strach, že by to bolo odkúpenie, ktoré vás bude zaväzovať k niečomu, čo ste si neobjednali. Je to garantované a v mnohých prípadoch aj certifikované.

Pokiaľ ste začiatočník a potrebujete využiť každú jednu vec, ktorá vám zníži počiatočné náklady, môžeme vám odporučiť registračné sídlo, ktoré ako firma musíte mať, no v tomto prípade nepotrebuje vašu osobnú asistenciu a riadenie. Máte v ňom zapísané meno ready made spoločnosti, čo vám zatiaľ na podnikanie úplne postačuje, minimálne v tom administratívnom ponímaní.

(Zdroj: PR/ML, Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*