Nákupno-zábavné centrum Bory Mall otvorené

Bratislava, Admin 14. 11. 2014 – Včera otvorilo svoje brány verejnosti najnovšie nákupno-zábavné centrum Bory Mall v Bratislave. Nové nákupné centrum za 150 miliónov eur, ktoré sa nachádza medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou, prináša moderný koncept zameraný na rodiny. Návštevníci si z ponuky 196 obchodov, reštaurácií a kaviarní na ploche viac ako 54 000 m2 budú môcť vybrať nielen známe, ale aj úplne nové značky.

Bory Mall svojim návštevníkom poskytne vyvážený mix nákupov, zábavy a služieb. “V tejto lokalite takéto služby a občianska vybavenosť zatiaľ chýbali. Preto verím, že naše centrum výrazným spôsobom zjednoduší život ľuďom nielen z tejto časti Bratislavy, ale aj Záhoria,” vysvetľuje Milan Klégr, riaditeľ nákupného centra. Ako dodáva, návštevníci budú môcť pohodlne zaparkovať na viac ako 2400 parkovacích miestach, mestskú hromadnú dopravu navyše posilnia novozavedené kyvadlové autobusy.

MNO_BORY MALL_PCS_004_173 zm

Bory Mall prinesie viacero nových značiek. Pre dámy sú pripravené predajne Sinsay či Yamamay. Mango do Bratislavy po prvýkrát prinesie kolekciu aj pre pánov a deti. Detskú módu navyše doplní fashion koncept Brums. Úplnou novinkou je aj Kids Sport Academy, kde si deti budú môcť zábavnou formou pod vedením trénerov zacvičiť, či predajňa Lego. Svoje prevádzky v Bory Mall otvoria aj H&M, C&A, Reserved, Lindex či Terranova. Športové potreby ponúkne Nike, Sports Direct a A3 Sport. Nebude chýbať predajňa hračiek Alltoys, kníhkupectvo Panta Rhei, Nay Elektrodom, či špecializované predajne Digital Golf či Trapper. Prvú predajňu na Slovensku otvorí značka Skechers. V Bory Mall budú môcť zákazníci navštíviť poštu, nakúpiť v Bille, navštíviť lekára v poliklinike ProCare, či zacvičiť si v Golem Clube. Na jar 2015 pribudne vonkajší Detský zábavný park aj moderný multiplex CINEMAX s 12 kinosálami a jedinečnou technológiou IMAX, ktorý obohatí centrum o večerný program.

Okrem nákupných možností centrum svojim návštevníkom ponúkne výnimočné architektonické prvky z dielne svetoznámeho talianskeho architekta Massimiliana Fuksasa. Denné svetlo vpúšťa do vnútra 162 zabudovaných svetlíkov, ktoré spolu s priestrannými pasážami zabezpečujú vzdušnosť centra. Tento pocit znásobí i prechádzka na čerstvom vzduchu priamo v srdci centra, v záhrade s názvom Tornádo. “Názov Tornádo je odvodený od svojho špecifického tvaru, ktorý pripomína vír – tornádo. Pôvodne sa používal ako pracovný názov, ale pre projekt je príznačný do tej miery, že bolo pre nás prirodzené ponechať tento názov aj po otvorení pre verejnosť,” dodáva M.Klégr.

Každý spoj tohto unikátneho architektonického prvku je originálny. „Žiadna časť nie je identická. Je to ukážka takzvanej parametrickej architektúry,” vysvetľuje M. Klégr. Priamo v Tornáde sú vysadené borovice, ktoré symbolizujú okolité borovicové háje, z ktorých aj názov BORY vznikol. Ďalším výnimočným prvkom nákupného centra je exotická dlažba, ktorá je položená na 22 000 m2. Pochádza z indického štátu Tamil Nadu a ťaží sa iba v dvoch lomoch. Imperial white patrí medzi najbelšie žuly na svete. Je veľmi obľúbená v arabských štátoch ako Bahrain, Kuwait či Quatar a bola použitá napríklad aj pri výstavbe známeho letiska Doha Airport.

MNO_BORY MALL_PCS_004_211 zm

Výstavba Bory Mall začala v januári 2013 a je súčasťou prvej etapy novej mestskej štvrte BORY. Na príprave projektu pracovalo viac ako 50 rôznych projektantov. Len realizačnú dokumentáciu tvorí takmer 2300 dokumentov, čo predstavuje 23 000 strán A4, ktoré by vytvorili pás dlhý takmer 7 km. Na výstavbe denne pracovalo 600 stavbárov, v čase dokončovania centra to bolo až 1000 ľudí. Bolo minutých 60.000 m3 betónu a 9.000 ton ocele.
V súvislosti s otvorením nákupného centra Bory Mall dochádza aj k posilneniu verejnej hromadnej dopravy v tejto lokalite. „Dostupnosť MHD zabezpečia autobusové linky číslo 21, 25 a 92, ako aj prímestská linka č. 102401 na trase Bratislava – Marianka – Stupava – Borinka,“ dodáva M. Klégr. Pre väčšie pohodlie bude premávať aj kyvadlová doprava vo farbách Bory Mall, v rámci Bratislavy obojsmerná denná linka na trase Karlova Ves (Borská) – Dúbravka – Bory Mall – Lamač (Segnáre) a v rámci prímestskej dopravy denný obojsmerný spoj zo Stupavy (autobusová stanica) cez Záhorskú Bystricu až do Bory Mall.

(Zdroj: Peter Porubský, NEUROPEA, Foto: Archív BORY MALL, a.s., Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*