Najväčšia výletná loď sveta má na palube izoláciu Rockwool

Aerial Harmony of the Seas

Bratislava, Admin – Izolačné materiály Rockwool zanechali významnú stopu na najväčšej výletnej lodi sveta Harmony of the Seas.

Na 16 poschodovom plavidle za viac ako 1 miliardu EUR, bolo celkovo použitých 1 800 ton izolácie Rockwool, ktorá zaizolovala 320 000 m² plochy tohto lodného velikána. To zodpovedá rozlohe približne 44 futbalových ihrísk. Kamenná vlna bola použitá nielen na izoláciu nosnej štruktúry plavidla, ale aj na palubné steny, priečky a stropy. Má totiž vynikajúce protipožiarne vlastnosti a poskytne tak bezpečné a komfortné prostredie pre cestujúcich i posádku.

Aerial Harmony of the Seas

Loď Harmony of the Seas, patriaca spoločnosti Royal Caribbean Cruises, je 362 metrov dlhá, 70 metrov vysoká, váži 120 000 ton a o takmer 5 500 cestujúcich na jej palube sa stará viac ak o 2 000-členná posádka. Na najväčšej výletnej lodi sveta sú k dispozícii ľadové klziská, golfové ihrisko, aquapark, divadlo, kúpele či bar, kde obsluhujú roboti.

Spoločnosť Rockwool je lídrom na trhu stavebných a priemyselných izolácií a takisto izolácií pre námorný priemysel. Bohumínsky závod predvlani investoval takmer 4 milióny EUR do modernizácie výroby, revitalizácie areálu a stal sa výrobným a logistickým centrom technických izolácií celej skupiny Rockwool pre strednú a východnú Európu.

(Zdroj: Katarína Selecká, PS:PR; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*