Na čerpacích staniciach Slovnaft produkty od Datartu

Admin, 28. 11. 2013 - Datart, významný predajca elektroniky a domácich spotrebičov, má odteraz najširšiu sieť výdajných miest na Slovensku. Práve pred Vianocami sa rozhodol rozšíriť možnosť vyzdvihnutia cez e-shop objednaného tovaru o 212 nových výdajných miest. Vďaka spolupráci so spoločnosťou

Slovnaft majú zákazníci Datartu odteraz možnosť vyzdvihnúť si objednaný tovar aj na 212 čerpacích staniciach Slovnaft po celom Slovensku. Toto ´customer friendly´ riešenie zaviedol Datart ako prvý v Európe.

Slovenský trh je veľmi špecifický z pohľadu vysokého počtu internetových objednávok s vyzdvihnutím tovaru na rôznych miestach mimo siete predajní. V porovnaní s tradičnými trhmi v západnej Európe nakupujú zákazníci v stredoeurópskom regióne omnoho častejšie štýlom click&collect, teda nakúpia na internete a tovar si vyzdvihnú na inom mieste, mimo predajne. „Obdobná situácia s týmto typom objednávok je napríklad v Českej republike. Na Slovensku sa nám podarilo zrealizovať spoluprácu so spoločnosťou Slovnaft, ktorá sa z dôvodu rozsiahlej siete čerpacích staníc na dobre dostupných miestach po celom Slovensku ukázala byť ideálnym partnerom,“ vysvetľuje riaditeľ on-line divízie Datart International a.s., Jiří Navrátil.

V súčasnosti si zákazníci volia osobný odber pri objednávaní širokého sortimentu tovarov, od slúchadiel až po chladničky. Na čerpacích staniciach Slovnaft si budú zákazníci môcť vyzdvihnúť tovar do veľkosti televízora 32“ s uhlopriečkou 80 cm. Nový spôsob odberu je určený pre menší tovar ako sú napríklad rýchlovarné kanvice, DVD a Blu-ray prehrávače či mobilné telefóny. Veľké spotrebiče nové odberné miesta pre komplikovanú logistiku zatiaľ vydávať nebudú. Pri nákupe tohto typu techniky Datart stále odporúča využiť možnosť dopravy, v rámci ktorej zabezpečuje aj inštaláciu prístroja a odvoz obalov. Dopravu pri vybraných druhoch tovaru zabezpečuje Datart zdarma.

Datart_ilustracne foto_2 zm

„Systém vyzdvihnutia tovaru na čerpacej stanici je veľmi jednoduchý. Všetko zadáte prostredníctvom on-line formulára na www.datart.sk, kde si objednáte tovar a vyberiete čerpaciu stanicu, na ktorej si tovar chcete vyzdvihnúť a úhradu uskutočníte prostredníctvom on-line platby. Výrobok bude na dané výdajné miesto dodaný už na druhý deň po jeho objednaní a uhradení a tovar Vám vydá obsluha čerpacej stanice“, popisuje systém Navrátil.

Datart_ilustracne foto_1zm

Dôležitou podmienkou pre túto možnosť vyzdvihnutia tovaru je práve jeho uhradenie pred dodaním na výdajné miesto, a to prostredníctvom on-line platby kartou, služby Pay Pal, TatraPay, SporoPay alebo e-platbou VÚB. Dôvodom je zjednodušenie procesu vyúčtovania medzi všetkými zainteresovanými stranami. Dovoz tovaru na čerpaciu stanicu je pre zákazníka bezplatný a nijako nenavýši cenu tovaru.

Slovnaft_ilustracne foto zm

„Neustále hľadáme nové možnosti rozšírenia portfólia služieb poskytovaných na našich čerpacích staniciach. Vydávanie tovaru už má obsluha odskúšané pri našom zákazníckom programe Klub Bonus, v rámci ktorého si veľkú časť odmien zákazníci vyzdvihujú osobne na čerpacích staniciach Slovnaft,“ povedal riaditeľ retailu spoločnosti SLOVNAFT, a.s., Radoslav Švec.

(ks)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*