Moderné nákupné centrum Central

Admin, 18.10.2012 - Na mieste niekdajších kúpeľov na Trnavskom mýte vyrástlo moderné nákupné a spoločenské centrum Central s wellness zónou a plaveckým bazénom, ktorého súčasťou je aj najväčší strešný park na Slovensku. Investícia v objeme 200 mil.

eur pozostáva okrem nákupného centra aj zo 4-hviezdičkového hotela (otvorenie naplánované na marec 2013) a kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu, ktoré  investor odovzdal už v apríli tohto roka.
Investorom projektu Central je  Immocap Group, jedna z najväčších developerských spoločností na Slovensku. Správu nákupného centra prevzala spoločnosť ECE, ktorá je najväčším prevádzkovateľom nákupných centier v Európe. Stavebné práce v dĺžke trvania 34 mesiacov realizovala spoločnosť Immos Brno.
V Centrale sa pri celkovej predajnej ploche 36 000 m2 nachádza na štyroch podlažiach celkovo 150 obchodov, reštaurácií, kaviarní a množstvo služieb, vrátane najmodernejšej pobočky Slovenskej pošty u nás. Nákupné centrum, rovnako ako hotel a administratíva, získajú certifikáciu zelenej stavby LEED, čím sa Central stane prvým „zeleným“ multifunkčným projektom na Slovensku.
„Central je najnovším a najatraktívnejším prírastkom v portfóliu Immocap Group. Jeho strategická poloha v širšom centre mesta, ako aj ideálna skladba projektu sú hlavnými predpokladmi, aby sa Central stal obľúbeným miestom Bratislavčanov. Projekt je zároveň potvrdením nášho záväzku prinášať moderné, dlhodobo udržateľné projekty akcentujúce životné prostredie,“ povedal Peter Lukeš, predseda predstavenstva Immocap Group.
„Projekt Central je kombináciou atraktívnych obchodov, pestrej ponuky služieb a kultivovaného prostredia s množstvom príležitostí na oddych.  Zároveň je pre ECE významným medzníkom, keďže ním vstupujeme na slovenský trh a skvelým doplnkom k našej existujúcej sieti vyše 180-tich nákupných centier v Európe,“ povedal Rüdiger Dany, konateľ spoločnosti ECE Projektmanagement Bratislava s.r.o.
Central je vďaka svojej polohe najdostupnejším nákupným centrom v hlavnom meste. Hneď pred jeho bránami sa križujú dôležité dopravné tepny a v jeho susedstve ústi diaľnica D1. Návštevníkom ponúka 1300 parkovacích miest.
Pre milovníkov módy predstavuje Central množstvo atraktívnych obchodov a noviniek. Najväčšiu predajňu na Slovensku tu otvorila ZARA, ktorá do Centrálu priniesla svoj nový koncept, známy  zatiaľ  len obyvateľom vybraných miest na svete. K značkám, pre ktoré je Central premiérou v slovenských nákupných centrách, patrí predajňa Marella z portfólia módnej skupiny Max Mara, ďalej U.S. Polo Assn., Pery, Vagabond, či predajne módnych doplnkov a šperkov ako Overnight, Parfois, Domani a Presénce. Svoju prvú predajňu na Slovensku otvorí i úspešná česká spoločnosť Potten&Pannen Staněk s predajňou kvalitných potrieb pre varenie a stolovanie svetových značiek, ďalej maďarská sieť papiernictiev Pirex papier, či predajca kvalitného čerstvého ovocia a zeleniny Freshlandia. Milovníci fastfoodov sa môžu tešiť na kvalitné novinky Bageterie Boulevard a ázijskú kuchyňu a sushi Bok. Ponuku nákupného centra obohatí  i rakúska sieť pekární Anker.
Svoje prevádzky budú maťv Centrále okrem Zary zastúpené i obľúbené značky C&A, New Yorker, ďalej Geox, Salamander, Deichmann, Humanic, Carpisa, Tally Weijl, Cecil / Street One, Springfield, Palmers, Mango, ale aj Gant, ktorý tu otvorí svoju najväčšiu predajňu so  sekciami Gant Man a Gant Woman.  Chýbať nebudú ani Klenoty Aurum, predajne Motivi, Tezenis, Intimissimi, Etam, Calzedonia, Storm, Marionnaud Parfumeries, Yves Rocher, Electro World, DM drogerie, Samsung, Sony Center, ako ani Intersport, Scandinavia – predajca kvalitného outdoorového oblečenia zo Škandinávie, vlajková loď Adidasu, nový koncept EXIsportu – RESHOES a mnohé ďalšie.Svoju predajňu má v Centrale aj kvalitná talianska móda Lui Jo.
Mimoriadne kvalitne budú zastúpené aj služby, akými sú pobočky bánk a mobilných operátorov, čistiareň, Fax Copy, Student Agency, či jedinečný projekt Slovenskej pošty – najmodernejšia pošta na Slovensku. Nákupné centrum je obsadené takmer na 100-percent. Investor si vysoký záujem nájomníkov vysvetľuje atraktívnou polohou Centralu v širšom centre mesta a vhodnou skladbou projektu.
Súčasťou nákupného centra je aj moderné  fitnescentrum s welness zónou a saunovým svetom, rozprestierajúce sa na celkovej ploche 2000 m2. Fitnescentrum patriace do siete Golem ponúka Bratislavčanom okrem najmodernejšieho strojového vybavenia aj 25-metrový nerezový plavecký bazén so 6-timi plaveckými dráhami a vonkajšiu terasu na ploche 200 m2, pričom jeho tvorenie je naplánované na november tohto roka. Z fitnescentra, rovnako ako z nákupného centra, je možný priamy prechod do zeleného parku s rozlohou 6000 m2, umiestneného na streche budovy.

(sk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*