Mladí chcú od banky „fresh“ produkty

Admin, 29.08.2012 - Byť „in“ je motto dnešnej mladej generácie. V trende je byť neustále online, všetko rýchlo vybaviť, popritom byť štýlový, slobodne sa rozhodovať ako naložiť s vlastným časom,  životom, ale i financiami.  Časy, keď rodičia odkladali vreckové pre svoje

deti do peňaženky, sú minulosťou. „In“ je mať vlastný účet s online prístupom, vlastnú kartu,  ktorou je možné platiť bezpečne – kdekoľvek a kedykoľvek, bez zdržania, starostí a poplatkov. Dnes „letia“ pravidelné „dotácie“ v podobe vreckového online, mať čerstvé informácie o zostatku v podobe sms a neplatiť poplatky za platby. Na druhej strane, rodičia chcú mať peniaze svojich detí pod kontrolou.

UniCredit Bank je banka, ktorá svoju ponuku prispôsobuje potrebám mladým.

So stúpajúcim vekom narastajú aj potreby mladých v oblasti financií. Mladí od 15 do 26 rokov využívajú bezplatný balík služieb Young 26. V rámci Young Balíka 26 dostane mladý človek úplne zadarmo prakticky všetky produkty a služby, ktoré potrebuje na mesačnú správu svojich financií.  Medzi tie najobľúbenejšie patrí Online Banking či mobilná aplikácia Mobile Banking BankAir, s ktorou môžu mať mladí financie pod palcom aj v mobile, ale aj platobná karta vydaná k účtu. Mladí čoraz viac využívajú transakcie kartou, ktoré majú zabalené v balíku. Viac ako polovica z nich zaplatí bezhotovostne kartou v obchodoch či na internete minimálne trikrát do mesiaca a viac ako polovica vyberá hotovosť z bankomatu nielen doma, ale i v zahraničí.

To, čo dnes mladí potrebujú najviac, je pravidelný prísun financií. Niektorí si dokážu na svoj študentský život zarobiť, niektorí si potrebujú požičať, iní dostávajú vreckové. V UniCredit Bank má na svoj účet pravidelne pripisovaný kredit v priemernej výške 300 EUR viac ako 20 % majiteľov Young Balíka 26. Pre študentov, ktorí si na štúdium potrebujú požičať, ponúkame spotrebný úver až do výšky 10 000 EUR s garantovanou úrokovou sadzbou vo výške 8,5 % p. a. s možnosťou odkladu splátok istiny počas dĺžky obdobia štúdia. Do 2 000 EUR získajú mladí úver aj bez dokladovania príjmu rodičov.

Obľúbeným produktom mladých, ktorý je pribalený aj v balíku služieb Young 26, je bezkontaktná platobná nálepka StickAir. Ide o platobnú kartu MasterCard so zabudovanou bezkontaktnou technológiou PayPass. So StickAir sa platí bez zdržania a do 20 EUR bez zadania PIN kódu, stačí iba priložiť kartu k terminálu. Vďaka StickAir nálepke je možné platiť za tovary a služby 2x rýchlejšie ako štandardnou platobnou kartou, a to doma i v zahraničí. Pri účte vyššom ako 20 EUR sa  transakcia jednoducho potvrdí PIN-om. Bezkontaktnú platobnú nálepku StickAir je možné nalepiť kdekoľvek, kde to jej majiteľ uzná za vhodné, aj na zadnú stranu mobilného telefónu. StickAir ponúkame v dvoch formách. Ako debetnú kartu k účtu, ale aj ako predplatenú dobíjateľnú nálepku pre klientov už od 15 rokov. Karta nie je viazaná na otvorenie žiadneho účtu. Stačí prísť do pobočky  UniCredit Bank, StickAir karta je vydaná na počkanie a aktivuje sa  hotovostným vkladom vo výške 20 EUR. Ďalšie dobitie karty je možné uskutočniť bezhotovostným prevodom alebo vkladom hotovosti v pobočke UniCredit Bank v ľubovoľnej sume. Bezhotovostné platby kartou sú bez poplatku. StickAir v predplatenej forme sa tak stáva ideálnym vreckovým. Dobíjateľná forma StickAir-ky zabezpečí dieťaťu pravidelný a rýchly prísun vreckového jednoduchým bezhotovostným prevodom alebo hotovostným vkladom a zároveň naučí dieťa hospodáriť s pridelenými financiami. Dieťa tak získa pocit slobody a rodič istotu, že dieťa neminie viac, ako mu rodič dopraje. Kartu  je možné objednať aj online na www.unicreditbank.sk alebo www.somcarovny.sk.

Bezkontaktná technológia neustále napreduje. Klienti UniCredit Bank ju využívajú najmä pri drobných platbách za kozmetiku a drogistický tovar, hračky, potraviny, lístky do kina, rýchle občerstvenie či knihy. Teda všetko, čo dnešným mladým spríjemňuje život. V súčasnosti je na Slovensku viac ako 6 000 bezkontaktných terminálov a ich počet sa neustále zvyšuje. Zoznam prevádzok s bezkontaktnými terminálmi  je možné vyhľadať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie spoločnosti MasterCard – PayPass locator, ktorá je zadarmo dostupná na Android Markets, ale aj na webovej stránke spoločnosti MasterCard.
Citácie: Monika Kohútová, riaditeľka Divízie retailového bankovníctva

(zd)

Čarovny v akcii pri platbe StickAir-kou

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*