METRO hľadá Dobrého podnikateľa

Bratislava, Admin,17. 4. 2014 – Poznáte podnikateľov, ktorí majú víziu aj dobré srdce? Podnikateľov, ktorí pomáhajú ostatným? Práve im chce spoločnosť METRO podať pomocnú ruku, a zároveň ich odmeniť za úsilie, ktoré vynakladajú pre svoje okolie aj nad rámec vlastných podnikateľských zámerov. S týmto cieľom METRO  vyhlasuje pilotný ročník súťaže Dobrý podnikateľ.

METRO tento rok slávi 50. výročie svojho partnerstva s nezávislými podnikateľmi – a pri tejto špeciálnej príležitosti vyhlasuje súťaž METRO Dobrý podnikateľ 2014. Ak patríte medzi tých, ktorí do svojho podnikania dávajú srdce a ich príbeh môže byť inšpiráciou aj pre ostatných, prípadne poznáte dobrého podnikateľa vo svojom okolí, s prihlasovaním neváhajte.

„Drobní podnikatelia sú kľúčoví pre zamestnanosť a rozvoj slovenských regiónov. Často sú to pritom ľudia, ktorí nad rámec svojho podnikania robia aj niečo navyše pre svoje okolie, obec, komunitu. Vážime si všetkých, ktorí si vedia nájsť čas zastaviť sa a rozhliadnuť, čo ich susedia a ich región potrebuje. Súťažou METRO Dobrý podnikateľ chceme zviditeľniť ich prácu, pomôcť im v ich úsilí a dať im najavo, že v tom nie sú sami,“ hovorí Martin Jaroš, communications manager METRO.

Martin Jaroš zr

„Pojem „podnikateľ“ sa u nás neprávom sprofanoval. Myslím si pritom, že úloha podnikateľov v spoločnosti je skutočne veľmi dôležitá. Podnikatelia sú významnou súčasťou ekonomiky, sú to ľudia, ktorí posúvajú hranice a mnohí z nich si nájdu čas aj na pomoc svojmu okoliu. Práve preto si podnikatelia zaslúžia našu úctu a niektorí určite aj vďaku,“ povedal prítomným novinárom na tlačovej konferencii  predseda poroty Miroslav Trnka, zakladateľ spoločnosti ESET a nadácie Zastavme korupciu.

Miroslav Trnka zm zr

„Energia a odvaha vložené do rozbehnutia  a rozvíjania vlastného podnikania sú podľa môjho názoru hodné rešpektu a uznania. Najmä dnes. Je prirodzené, že prioritou sa stáva vlastný úspech, istota, zabezpečenie. O to väčší obdiv a úctu treba prejaviť tým malým a stredným podnikateľom, ktorí urobia čosi navyše a sú skutočnými Dobrými podnikateľmi,vyjadrila svoj názor členka poroty Jana Karelová, riaditeľka o.z. Človek v ohrození.

Jana Karelová zm

Do súťaže, ktorej hlavnou výhrou je suma 5 000 € a veľký mediálny priestor pre víťazného Dobrého podnikateľa, sa môže prihlásiť alebo byť nominovaný každý bezúhonný podnikateľ či majiteľ firmy do 30 zamestnancov pôsobiaci na území Slovenska.

Držiteľ ocenenia Dobrý podnikateľ sa bude vyberať v dvoch fázach. Tou prvou je verejné hlasovanie, v ktorom môžu ľudia od 21. apríla do 30. júna 2014 z podnikateľských príbehov uverejnených na webe súťaže www.dobrypodnikatel.sk vybrať 10 najpopulárnejších. Počas tohto obdobia sa budú tiež dopĺňať nové nominované príbehy.

Z tejto TOP 10 následne vyberie samotného víťaza porota zostavená z rešpektovaných podnikateľských osobností:

Miroslav Trnka, zakladateľ Eset a nadácie Zastavme korupciu
Klaudia Valušková, podnikateľka v autobiznise (Auto Valušek), filantrop
Jana Karelová, riaditeľka Človek v ohrození, biznis kouč
Pavol Benčík, majiteľ siete Bencik Culinary Group
Martin Jaroš, communications manager METRO Cash & Carry SR

Na odmenu v hodnote 200 € sa môže tešiť aj každý z desiatich finalistov. Mediálnu podporu najlepším poskytne aj partner súťaže – Rozhlas a televízia Slovenska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenenia prebehne počas galavečera začiatkom októbra 2014. Do súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2014 môžete seba alebo podnikateľov zo svojho okolia nominovať už dnes prostredníctvom online formulára na www.dobrypodnikatel.sk.

(mcc)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*