Martinus je víťazom ocenenia Mastercard Obchodník roka

Bratislava, Admin„Najobľúbenejších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu vyberali slovenskí zákazníci a výsledky preto odrážajú ich vlastnú skúsenosť s kvalitou ponuky a služieb. Absolútne víťazstvo obhájilo už štvrtýkrát kníhkupectvo Martinus, ktoré sa dlhodobo teší vysokej dôvere a lojalite zákazníkov,“ povedal Josef Machala, Mastercard Rewards Program Leader. Na druhom mieste sa v kategórii Absolútny víťaz presadila dm drogerie markt a na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Mastercard 1O2A2001 zmCelkový víťaz aj víťazi v jednotlivých sortimentných kategóriách boli určení na základe výsledkov rozsiahleho reprezentatívneho výskumu spoločnosti GfK Czech na vzorke 1 500 respondentov z celej Slovenskej republiky. Hodnotenými parametrami bolo spontánne menovanie predajne („top of mind“), počet nakupujúcich a miera ich vernosti predajni, dôvera zákazníkov a spokojnosť s vybranými parametrami (sortiment, kvalita, personál, služby, usporiadanie).

Odborové kategórie

  1. Cenu v kategórii Mastercard Obchodník s potravinami 2016 vyhral vďaka vysokej dôvere a lojalite zákazníkov Lidl Slovenská republika, na druhom mieste sa umiestnil Kaufland a na treťom mieste je Tesco.
  1. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2016 sa stala spoločnosť dm drogerie markt, druhé miesto získala 101 DROGERIE a tretie TETA Drogerie. Zákazníci pozitívne hodnotili najmä splnenie svojich očakávaní pri nákupe.
  1. Ocenenie v kategórii Mastercard Obchodník s odevmi a obuvou 2016 vyhrala spoločnosť DEICHMANN, na druhom mieste sa umiestnila ZARA a na treťom F&F. DEICHMANN boduje hlavne vysokou lojalitou zákazníkov.
  1. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2016 sa stalo SPORTISIMO. Na druhom mieste sa umiestnil SportsDirect a na treťom Decathlon.
  1. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s elektronikou 2016 sa opäť stal NAY, na druhom mieste skončil DATACOMP a na treťom mieste OKAY. NAY je medzi zákazníkmi veľmi známy a tí sú k nemu lojálni.
  1. Cenu Mastercard Obchodník s knihami 2016 získal Martinus, na druhom mieste Panta Rhei a treťom bux.sk/Media klub.
  1. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2016 sa stal prvýkrát Merkury Market, na druhom mieste sa umiestnil HORNBACH a na treťom OBI. Silnou stránkou reťazca je lojalita jeho zákazníkov.
  1. Cenu Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2016 získala opäť IKEA. Na druhom mieste je JYSK a tretí sa umiestnil Merkury Market. Lojálni zákazníci hodnotili veľmi pozitívne odlišnosť reťazca od konkurencie.
  1. Cenu Mastercard Internetový obchodník 2016 získal už štvrtýkrát portál alza.sk, na druhom mieste sa umiestnil MALL.sk a na treťom hej.sk. Zákazníci portálu alza.sk sú voči obchodu lojálni.

Cena verejnosti

V kategórii Mastercard Cena verejnosti 2016 zvíťazila spoločnosť Lidl Slovenská republika, rovnako ako v predchádzajúcich troch rokoch. Prvé miesto jej zabezpečilo 52 561 hlasov, na druhom mieste je dm drogerie markt s 32 825 hlasmi a Martinus s 27 119 hlasmi na treťom mieste. Zákazníci hlasovali prostredníctvom internetových stránok www.obchodnik-roka.sk a SMS správ od 16. januára do 31. marca 2017. Do hlasovania sa zapojilo celkovo 79 919 ľudí, 74 840 hlasovalo prostredníctvom internetových stránok a 5 079 poslalo súťažnú SMS. Celkovo hlasujúci udelili v ankete 595 049 platných hlasov.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo 25. apríla 2017 v rámci konferencie Retail Summit v Bratislave.

Prehľad víťazov ocenení Mastercard Obchodník roka 2016

Absolútny víťaz Martinus
Mastercard Obchodník s potravinami 2016 Lidl Slovenská republika
Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2016 dm drogerie markt
Mastercard Obchodník s odevmi a obuvou 2016 DEICHMANN
Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2016 SPORTISIMO
Mastercard Obchodník s elektronikou 2016 NAY
Mastercard Obchodník s knihami 2016 Martinus
Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2016 Merkury Market
Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2016 IKEA
Mastercard Internetový obchodník 2016 alza.sk
Mastercard Cena verejnosti Lidl Slovenská republika


Prehľad výsledkov hlasovania v kategórii Mastercard Cena verejnosti 2016

fullsizeoutput_ee

Zdroj: www.obchodnik-roka.sk

(Zdroj: Lucie Pavlů, Ogilvy; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*