Maďarský HELL ENERGY ide cestou plechoviek aj u nás 

BRATISLAVA/ADMIN – Výrobca nápojov HELL a XIXO disponuje vlastnou výrobou hliníkových plechoviek vo svojom závode v Miškovci. Za posledných päť rokov zvýšil ich pomer o 95 %, a v ďalších piatich to bude až na 99 % výrobkov plnených v hliníkových plechovkách.

Spoločnosť HELL ENERGY otvorila svoj závod na výrobu hliníkových plechoviek, QUALITY PACK, s rozlohou 42 000 metrov štvorcových v roku 2017. Táto továreň na svetovej úrovni má ročnú výrobnú kapacitu až 1,2 miliardy plechoviek a vrchnákov na plechovky. Svojimi produktmi vyrobenými v tejto továrni zásobuje až 52 krajín sveta vrátane Slovenska. Ide o jediný výrobný závod tejto spoločnosti na svete.

Téma znečistenia PET obalmi neobišla ani strednú Európu. Len v samotnom Maďarsku medzinárodní výrobcovia každoročne vyrobia až 1,5 miliardy plastových fliaš, z ktorých sa väčšina nerecykluje. Na Slovensku sa podľa posledných údajov predalo za jeden rok až 570 miliónov kusov PET fliaš. Alternatívou pre výrobcov nápojov sú hliníkové plechovky, ktoré je možné recyklovať nespočetne krát. Pravda je taká, že v priemere asi 60 dní po tom, čo spotrebiteľ zahodil plechovku do recyklačného koša je možné z hliníkového odpadu vyrobiť nový produkt. Plechovka totiž nestráca svoju pevnosť a kvalitu počas jej recyklácie.

„Chceli by sme ísť príkladom medzinárodným spoločnostiam a jednoznačne dokázať našim zákazníkom, že značky HELL a XIXO sú značky, ktoré sú odhodlané chrániť životné prostredie. 95 % prémiových nealkoholických nápojov, ktoré vyrábame, je už dnes plne balených v recyklovaných hliníkových plechovkách,“ povedal Péter Pantl, riaditeľ pre komunikáciu a marketing spoločnosti HELL ENERGY.

Zaujímavosťou závodu v Miškovci je, že v jednom areáli sa nachádza fabrika na výrobu hliníkových plechoviek aj plnička. Ide pritom o plničku s najvyspelejšími technológiami, ktorá je jednou z najrýchlejších v celej Európe. Srdcom závodu sú štyri linky na plnenie plechoviek a jedna na PET fľaše. Spustením štvrtej plniacej linky na prelome júla a augusta 2019 stúpla kapacita závodu zo 4,5 milióna plechoviek denne na sedem miliónov. Súčasťou výrobného areálu je logistické centrum s kapacitou 31.000 paliet.

Značka HELL ENERGY pôsobí na trhu 13 rokov a podľa vlastných údajov patrí medzi troch najväčších svetových producentov značkových energetických nápojov. Počas vlaňajška firma vyprodukovala približne 1,5 miliardy plechoviek, vďaka spusteniu štvrtej výrobnej linky očakáva spoločnosť nárast na 2,5 miliardy kusov.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS; Pripravila: red.)

2 Komentáre Maďarský HELL ENERGY ide cestou plechoviek aj u nás 

  1. Dobrý deň, rád by som sa opýtal, či plníte nápoje do plechoviek aj ako službu. Jednalo by sa o vínny produkt. Pre bližšiu špecifikáciu produktu, navrhujem osobné stretnutie. Mohli by ste mi na niekoho kompetentného poslať kontakt??
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    S pozdravom

    Holík Miloš
    Riaditeľ vinárstva GOLGUZ.

  2. Dobrý deň pán Holík, ďakujeme pekne za Váš podnet. Informovala som sa u výrobcu a prevádzkovateľa plničky a výrobnej linky HELL Energy nápojov. Plnenie iného produktu je možné od 250 000 ks a vyššie. Na Vaše ďalšie podnety Vám radi odpíšu kolegovia na budapeštianskej centrále, ktorých môžete kontaktovať mailom na plbteam@hellenergy.com. Ďakujem veľmi pekne.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*