Kvalitné služby za dobré ceny
v ramárni HEVI.K

Admin, 11. 07. 2013 - Milovníci obrazov ale aj samotní umelci radi navštevujú veľkú bratislavskú ramáreň na Trnavskej 112, ktorá je v prevádzke už od roku 1974. V tom čase sa volala ešte DIELO a patrila Umeleckým dielňam Slovenského fondu výtvarných umení. Po ukončení činnosti umeleckých

dielní ramáreň prevzala firma HEVI.K – Viliama Kühna,

Ramaren0.

ktorá nadviazala na bohaté skúsenosti v oblasti rámovania obrazov, výroby paspárt, satinovania a poskytovania služieb ďalším malým ramárňam vrátane predaja obrazových líšt a rámov.

Ramaren 1a

„Služby poskytujeme nielen výtvarným umelcom, ale i verejnosti, ktorá si našu ramáreň obľúbila najmä pre kvalitnú prácu našich ramárov, široký sortiment rámov a líšt, krátke termíny realizácie (3-5 dní) a primerané ceny,“ povedal v rozhovore Viliam Kühn ml., ktorý sa netajil hrdosťou nad tým, čo všetko už dokázali zrealizovať a koľko obrazov prešlo ich rukami.

Ramaren2a

Zaiste je dôležité, aké má umelecké dielo rám, či je vhodný práve pre daný obraz, ako ho zvýrazní a doslova umocní. A práve na to sú tu odborníci, ktorí vám navrhnú viaceré varianty orámovania tak, že ich priložia k dielu, aby ste mali lepší obrazový vnem. V ponuke majú viac ako 450 druhov obrazových líšt a rámov.

Ramaren3a

„Túto širokú ponuku môžeme zabezpečiť vďaka priestorom (až 750 m²) ktoré sú v ramárni k dispozícii“, doznáva jej majiteľ. „Pri výbere vhodných rámov pomáhame zákazníkom vzhľadom na naše bohaté skúsenosti, vieme poradiť aký rám sa k danému obrazu hodí, pretože rám je súčasťou výtvarného diela, nie farby na stenách a nábytku v byte.“
Jeho slová môžeme potvrdiť aj my, keď sme mali možnosť vidieť, aký úžasný návrh rámov pospájali do jednej harmónii s obrazom. Prekvapilo nás, že rámov bolo na jednom obraze až päť, ale dielo sa v nich vynímalo znamenite a výtvarník sa veru nemusel hanbiť, že jeho obrazu ubrali hodnotu rámy – práve naopak.

Ramaren5a
„Našou prioritou je kvalita práce a spokojnosť zákazníkov,“
povedal v závere stretnutia Viliam Kühn ml. Jeho slová nám nevyznievali vôbec ako klišé. Veď nakoniec, príďte sa presvedčiť o ich kvalite prace a zaručene sa k nim aj vrátite. Navyše, keď pri budove firmy je veľké parkovisko s možnosťou naloženia tovaru na rampe. A keby Vám aj to zlyhalo, podľa potreby poskytujú prepravu firemným autom.

Ramaren4a

Spoločnosť s viac ako 30-ročnou tradíciou v oblasti rámovania ponúka nasledovné služby:

• výtvarníkom ponúkame možnosť predaja vlastných diel v našej galérii.
• rámovanie obrazov a reprodukcií rôznych techník (oleje, akvarely, kresby, grafiky, výšivky, foto, textil, postery, certifikáty, plagáty, puzzle, papyrusy, mapy rôznych veľkostí…)
• výroba paspárt – papierových a plátených v rôznych farbách
• satinovanie reprodukcií, kašírovanie plagátov
• široký sortiment blondelových rámov
• rámovanie a predaj zrkadiel
• zasklievanie obrazov aj do antireflexného skla
• predaj napínacích podrámov
• napínanie olejomalieb na podrámy
• predaj obrazových líšt (veľkoobchod)
• predaj rámovaných reprodukcií a obrazov
Bližšie info na www.ramaren.sk.

(vn, foto archív Ramárne HEVI.K)

1 Komentár Kvalitné služby za dobré ceny
v ramárni HEVI.K

  1. Vincent Mravec // 22. augusta 2018 at 15:57 // Odpovedať

    Dobrý deň, som vyštudovaný výtvarník s praxou v rámovaní obrazov. Rád by som sa u Vás zamestnal ako rámar, resp. na pozícii, ktorú by ste potrebovali obsadiť a týkala by sa umenia.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*