Ktoré položky vám v práci zlepšia produktivitu?

Bratislava, Admin – Keď si v práci na seba toho zoberiete trochu viac, zoznam úloh a povinností nekontrolovateľne narastá, ale počet hodín by ste si najradšej ubrali. Stíhať všetky termíny sa ale donekonečna nedá a vaše preťaženie si svoju daň vyberie v podobe zhoršeného zdravotného stavu.

Aby to nebol aj váš prípad, mali by ste začať brať na seba ohľad a nečakať, kým vás bude musieť na to upozorniť aj lekár. Týchto 5 bodov vám to pomôže zlepšiť. Uvedomte si, že cesta k úspechu nie je vždy závislá iba od toho, ako tvrdo, ale ako dobre pracujete! Kľúčom je, robiť všetko inteligentne.

Ideálne miesto na prácu
Také, ktoré sa prispôsobuje vám a vašim podmienkam. Pracujte tam, kde si môžete určiť aspoň minimálne podmienky. Tak, aby ste mohli v prípade potreby odpočívať, alebo naopak prezentovať svoju firmu v tom najlepšom svetle vďaka reprezentatívnym priestorom. A ako stvorený na tieto príležitosti je napríklad moderný coworking v Bratislave.

Čas, je to váš najdrahší zdroj
Ak sa vám nepáči to, že musíte pracovať osem hodín a 5 dní v týždni, verte, že to mali ľudia v minulosti ešte horšie. V roku 1926 uskutočnil americký priemyselník a zakladateľ spoločnosti Ford Motor Company, Henry Ford experiment, ktorý viedol k zaujímavým výsledkom. Ak znížite svoj pracovný čas z desiatich hodín na osem, pri práci päť dní v týždni namiesto šiestich, produktivita sa zvýši!

Telo potrebuje svoj čas na odpočinok a klamať ho neustále nemôžete. A aj spánok počas dňa môže byť riešením, inak to dlhodobo nezvládnete. Aj slávne osobnosti to tak robili. Prezidnet Winston Churchill si popoludní doprial pravidelnú siestu, pretože veril, že mu to pomôže zdvojnásobiť produktivitu. Eleanor Roosveltová si pred každým dôležitým prejavom zdriemla. Počas dňa spával aj Leonardo da Vinci, Edison alebo Napoleon.

Potrebujete tím
Pri všetkých zamestnaniach sa to aplikovať nedá, no väčšinou je to ideálne riešenie. Stihnúť všetko bez pomoci druhých ľudí v tíme nie je možné. Uvedomte si, aký je dôležitý potenciál komunity a veľmi rýchlo pochopíte, prečo ho mnohé a moderné značky pre vytvorenie svojho obsahu tak dobre využívajú.

Optimalizovaný potenciál
Naučili sme sa, ako optimalizovať pozíciu webových stránok vo vyhľadávačoch. V tom prípade by sme mali podobne postupovať aj v našom osobnom živote. Je našou povinnosťou ho optimalizovať pre aktívny rast a dosiahnutie maximálneho potenciálu. Nezaspite na vavrínoch a neustále sa sami seba pýtajte: Môžem to urobiť lepšie? Čo všetko k tomu potrebujem?

Záľuby
Aj keď chcete byť produktívni, neustála práca a stopercentné sústredenie sa len na jednu vec vás izoluje od vonkajšieho sveta. Od toho, v ktorom sa každý jeden deň deje niečo významné a dôležité, čo by vám nakoniec pri výkone aj mohlo pomôcť. Preto je viac než nutné, vedieť sa od práce aj odpútať a aspoň na chvíľu sa venovať niečomu inému, pokiaľ možno príjemnému. Konečne je tu čas na reflexiu, no pozor vhodné riešenia často objavíme práve v momente, keď ich vôbec nehľadáme.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*