Kouč JUDr. Tuka získal prestížny certifikát PCC

Admin, 29.05.2012 - Líder medzinárodnej koučingovej spoločnosti Results Coaching Systems (RCS) JUDr. Vladimír Tuka získal prestížny certifikát PCC (Professional Certified Coach).


Viac ako 750 odkoučovaných hodín a 125 hodín akreditovaného tréningu stojí  za medzinárodným certifikátom, ktorý udeľuje International Coach Federation (ICF). V Českej republike je Results Coaching Systems jednou z dvoch spoločností, ktorých programy pre tréning profesionálnych koučov majú medzinárodnú akreditáciu ICF, a zároveň môžu tiež ponúknuť programy, ktoré k plnej PCC akreditácii vedú.
Spoločnosť RCS sa špecializuje na koučovanie podľa mozgu („brain based coaching“), ktoré je súčasťou rodiacej sa novej oblasti Leadershipu – NeuroLeadership. Otcom špecifického know-how je popredný svetový odborník a tvorca NeuroLeadershipu David Rock. Rýchlo sa meniace pracovné prostredie vyžaduje od ľudí schopnosť sa týmto zmenám rýchlo prispôsobovať. Zmeny sú však pre nás omnoho ťažšie, než si myslíme, a mozog potrebuje koučing, aby si s novými situáciami dokázal čo najefektívnejšie poradiť. Metóda koučingu podľa mozgu postavená na dôslednom uplatňovaní poznatkov neurovedy je zameraná na zakotvenie nového chovania a vytváranie trvalej zmeny. Vedie tak rýchlo k dosiahnutiu zmeratelných výsledkov.
„Kouč je človek, ktorý verí vo vás a vaše schopnosti nájsť to najlepšie riešenie. Dílčími kroky a špecifickým prístupom pomáha posilniť vaše sebavedomí a nasmerovať vás správnym smerom. Tam, kde nájdete optimálny postup, stratégiu, plán a riešenie, dosiahnete lepšiu výkonnosť a efektívnosť,“ hovorí JUDr. Vladimír Tuka, ktorý sa venuje výchove a profesnému rozvoju koučov v Čechách aj na Slovensku. Vedľa ďalších špecifických programov pre tréning koučov akreditovaných ICF vedie pravidelne už viac ako štyri roky Intenzívny tréning koučov (ITK), jeden z najuznávanejších programov pre koučov na svete.  Program ITK vychádza z najnovších poznatkov o tom, ako funguje ľudský mozog. Absolventi ITK oceňujú predovšetkým jeho široký záber, intenzitu a dopad na skutočné riešenie problémov, nielen ich identifikáciu.
„Keď si kouč myslí, že má pre klienta dokonalé riešenie, rozhodne nie je vhodné mu ho povedať,“ hovorí David Rock. Najlepším spôsobom, ako ľudí priviesť ku zrodu nápadov a k samotnému riešeniu, je nevymýšľať riešenia za nich, ale podporiť ich schopnosť reflexie a tým budovanie nových prepojení v mozgu.  Know-how NeuroLeadershipu významne ovplyvňuje prácu kouča s klientmi, ako aj schopnosť školiť ďalších koučov.
Viacej informácií o spoločnosti RCS a unikátnom programe Intenzívneho tréningu koučov sa dozviete na webových stránkach: http://www.resultscoaches.cz/cs/results-coaching-systems-czech-republic.

O metóde NeuroLeadership:
Ľudské správanie, vrátane správania vodcovského, vychádza z fyziológie mozgu. NeuroLeadership sa zaoberá výskumom vodcovstva z pohľadu neurovedy. Skúma centrálne prvky vodcovstva (sebauvedomenie, uvedomenie si ostatných, náhľad na skutočnosti, rozhodovanie alebo ovplyvňovanie) a na základe výskumu ľudského mozgu vytvára neurologickú teóriu „soft skills”. Pomáha vodcom pochopiť ich myseľ i myseľ druhých a nahradiť ich súčasné odhady realitou. David Rock vytvoril tzv. model SCARF, ktorý pomáha pri spolupráci a ovplyvňovaní ostatných. Zapojuje päť domén ľudskej sociálnej skúsenosti – status, istotu, autonómiu, spojitosť a spravodlivosť. Jeho zmyslom je pomôcť ľuďom ľahšie si zapamätať, uvedomiť si a potenciálne upraviť kľúčové sociálne oblasti, ktoré riadia ich rozhodovanie.
(js)

JUDr. Vladimír Tuka, PCC

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*