KOTRA posilňuje partnerstvá medzi nami a Južnou Kóreou

Bratislava, Admin – Korea Trade-Investment Promotion Agency (KOTRA) otvára 124. pobočku v Bratislave, Slovenskej republike, ktorej cieľom je podporiť obchodnú a investičnú spoluprácu medzi spoločnosťami Južnej Kórei a Slovenska.

Kotra

Dnes na  otváracom ceremoniáli v Sheraton Hotel Ballroom predniesli príhovor Prezident agentúry KOTRA Jaehong Kim, Ambasádor Kórejskej republiky na Slovensku Tae-ro Lee, ako aj Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky Rastislav Chovanec a Maroš Kondrót z Národnej rady Slovenskej republiky, pričom vyjadrili pozitívne očakávania, ktoré by prinieslo posilnenie vzájomných partnerstiev v už existujúcich, ale aj v nových segmentoch s potenciálom pre rozvoj.

KOTRA Podpis Holecek ZAP zm

Pri príležitosti otváracieho ceremoniálu KOTRA podpísala Memorandum o porozumení so Zväzom Automobilového Priemyslu Slovenskej republiky. Hlavným účelom tohto partnerstva je rozšírenie počtu a rozsahu investičných a obchodných aktivít ako aj možností pre Kórejských dodávateľov participovať na automobilovom priemysle Slovenska.

KOTRA Prestrihnutie Pasky zm

KOTRA, štátna agentúra Kórejskej republiky, pôsobí od roku 1962 v 83 krajinách (s výnimkou Slovenska) s cieľom podporiť rozvoj zahraničnej expanzie Kórejských spoločností a prichádzajúcich-odchádzajúcich priamych zahraničných investícii (FDI). Zameriava sa na široké portfólio priemyselných odvetví vrátane budúcich obchodných odvetví ako sú ICT a zdravotnícke výrobky. Na dosiahnutie týchto cieľov KOTRA aktívne spolupracuje s vládnymi inštitúciami a organizáciami, usporadúva a poskytuje poradenstvo na výstavách a konvenciách smerovaných na kultúrne a ekonomické prepojenie Kórei so svetom, a vystupuje ako mediátor obchodných transakcií.

KOTRA Po Podpise zm

Súčasná spolupráca medzi Južnou Kóreou a Slovenskom dosahuje významné hodnoty. V roku 2014 dosiahol objem obchodu 4,5 miliardy dolárov. V rámci krajín exportujúcich na Slovensko sa v roku 2014 Kórea umiestnila na 5. mieste (za Nemeckom, Českou republikou, Ruskom a Čínou) s podielom 7,3 % (4,39 miliardy eur), zatiaľ čo export slovenských spoločností do Kórei predstavoval 109 miliónov eur zodpovedajúci 0,2 % celkového exportu krajiny. Slovensko ponúka pre Kórejských investorov množstvo atraktívnych výhod ako sú kvalifikovaná pracovná sila, geografická poloha či politická a ekonomická stabilita. V súčasnej dobe pôsobí na Slovensku vyše 90 Kórejských spoločností, hlavne v automobilovom a elektrotechnickom odvetví, zamestnávajúcich okolo 26 000 ľudí. Najväčšími sú Kia Motors Slovakia, Samsung Electronics Slovakia a Samsung Electronics LCD Slovakia, ktoré pritiahli desiatky investícií Kórejských dodávateľov. Najväčší podiel na importe z Kórei má zdravotnícke a technické vybavenie, elektronické zariadenia a dopravné prostriedky.

Kotra 2

KOTRA Bratislava (Cintorínska 9, email: kcchoi@kotra.or.kr, tel.:02 2129 3452) pod vedením riaditeľa Kyuchul (Paul) Choi, je otvorená pre spoločnosti, ktoré majú záujem nadviazať alebo posilniť vzťahy s Kórejskými spoločnosťami v oblastiach automobilového a elektrotechnického priemyslu, ale aj v rozvojových oblastiach ako sú R&D, ICT a zdravotnícke výrobky.

(Zdroj: Martin Elexa, KOTRA Bratislava, Želmíra Habalová, mediálny poradca, Pripravila Valéria Nagyová)

2 Komentáre KOTRA posilňuje partnerstvá medzi nami a Južnou Kóreou

 1. Dobry den,
  zalozila som si v Trnave podnik na rucnu vyrobu medovych cukrikov a lizaniek s bylinkami a prirodnymi silicami. Chcela by som moje vyrobky ponukat na trhu v Juznej Korei. Prosim vas, pomohli by ste najst nejake spolocnosti, s ktorymi by som mohla zacat rokovat o mojom plane?
  Dakujem pekne vopred za vasu reakciu.
  S pozdravom

  —–
  Ing. Romana Machova, PhD.
  konateľka

  http://www.beelol.eu
  mob.: 00421908 578 708
  r.machova@gmail.com
  beelol@beelol.eu

  Fakturačné údaje:
  Trnavské Športové Centrum, s.r.o.
  Starohájska 9/C
  917 01 Trnava
  IČO: 36 768 057
  IČ DPH:SK2022368128

  Adresa prevádzky:
  beeLOL – výroba cukroviniek
  B.S.Timravi 1
  917 01 Trnava

 2. Dobrý den,
  kontaktujte priamo KOTRA, prostredníctvom kontaktných údajov na http://www.kotra.sk.
  Ž. Habalová.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*