Koľko stojí efektívna Google reklama?

BRATISLAVA/ADMIN – Či už vlastníte internetový obchod alebo len začínate svoj biznis, online reklama je pre vás v súčasnosti priam nevyhnutnosťou. Otázkou však zostáva, koľko peňazí z rozpočtu vás takáto reklama bude stáť a ako ju robiť.

Koľko stojí online reklama?

V zásade je dôležité spomenúť, že reklama na internete vás bude stáť len toľko peňazí, koľko ste do nej ochotní investovať. Práve preto ide o vhodný marketingový prostriedok pre každého podnikateľa.

V online reklame totiž platíte len za výsledky, ktoré vaša propagácia dosiahla, a teda za kliky na vašu stránku či príspevok na sociálnej sieti. Takáto reklama sa nazýva PPC (Pay-Per-Click).

Začnite s Google reklamou

Najefektívnejším spôsobom, ako začať s reklamou na internete, je určite spustenie reklamy prostredníctvom Googlu, keďže práve na tomto vyhľadávači máte najväčšiu šancu získať svojich zákazníkov.

Reklamu na Googli spustite prostredníctvom nástroja Google Ads, ktorý je mimoriadne intuitívny a jeho základné ovládanie zvládne skutočne aj začiatočník. Ak chcete, aby bola vaša reklama aj úspešná, nestačí ju len spustiť, ale aj správne nastaviť a zacieliť.

Ako sa dostať na prvé miesto?

Prvé miesto v Googli na vaše vybrané kľúčové slovo je snom určite každého podnikateľa, ale aj online marketéra. Rozhodne to však nie je to najdôležitejšie v rámci úspešnej online reklamy. Tým najdôležitejším faktorom je jej obsah, ktorý by mal byť pravdivý a odkazovať na vašu stránku, kde návštevník nájde všetko to, čo v reklame sľubujete.

Začnite s testovacím rozpočtom

Ak vo svete online reklamy len začínate, určite vám odporúčame začať s testovacím rozpočtom a vyskúšať si rôzne nastavenia reklamy, ktorá by mala korešpondovať s vašimi cieľmi. Po tomto testovaní už budete mať približný prehľad o tom, aký rozpočet na online reklamu zvoliť tak, aby bola pre vás úspešná a v konečnom dôsledku zisková.

Zdroj: ML; Foto: mrmohock / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*