Keď komín, tak od Leier!

Bratislava, Admin – Pri výbere vykurovacieho zariadenia do domu treba byť obzvlášť vyberaví a nároční. Veď vnútorná klíma je podstatným kritériom, ktoré ovplyvňuje kvalitu bývania a zdravia bývajúcich. Preto stavte na odborníkov a vyberte si spoločnosť Leier.

Spoločnosť Leier možno považovať za experta na komíny, ponúka „komínové riešenie“ pre všetky druhy palív, jednoduchú a rýchlu montáž komínov, kvalitné materiály odolné voči vlhkosti a kyselinám a spoľahlivosť s dlhoročnou životnosťou. Všetky komínové systémy Leier sú certifikované. Navyše každý zákazník môže využiť bezplatné technické poradenstvo, ktoré spoločnosť ponúka.

A aký si vybrať komín? Odborníci sa jednoznačne zhodujú, že sa oplatí investovať do kvalitných produktov, ktoré zabezpečia zdravé bývanie, dlhú životnosť a úspornú prevádzku. Ideálne je vybrať si komín, ktorý ponúka slobodu pri výbere vykurovacieho zariadenia a taký, do ktorého neskôr môžete pripojiť iné, modernejšie vykurovacie zariadenie. V budúcnosti tak predídete finančne náročnému a komplikovanému dodatočnému zhotoveniu komína. Vhodný je napríklad komínový systém Multikeram od spoločnosti Leier, na ktorý môžete pripojiť vykurovacie zariadenie na akékoľvek palivo s otvorenou spaľovacou komorou, ktoré vykuruje rodinné (ale aj bytové) domy. Je vhodný pre kotly na tuhé palivo s nízkou teplotou spalín (ako sú napríklad drevosplyňujúce kotly, kotly na pelety, klasické kotly na drevo a uhlie, krbové vložky a piecky), ale aj pre spotrebiče s otvorenou spaľovacou komorou na rôzne iné palivá (napríklad plynové kotly alebo kotly na vykurovací olej). Ako je zrejmé, tento komín zabezpečuje najväčšiu slobodu pri výbere vykurovacích zariadení bez potreby prísunu vzduchu cez komín.

Viac informácií získate na www.leier.sk.

(Zdroj: KM; Pripravila: Valéria Nagyová)

2 Komentáre Keď komín, tak od Leier!

  1. No hej, ale s tou mriezkou v pate komina je ten komin absolutne nevhodny do nizkoenergetickeho domu a do pasivneho uz vobec nie. Lebo rekuperacia by nefungovala. Cize ak chce mat clovek co najnizsie tepelne straty, tak potom si nesmie kupit takyto komin …

    • Pri komínových systémoch Multikeram sa pod servisnými dvierkami nenachádza mriežka s otvormi pre odvetranie, ale krycia platňa, ktorá slúži ako doplnok v prípade potrebnej údržby, a teda nedochádza v tomto mieste k prúdeniu vzduchu. Takýmto spôsobom je tento komínový systém vhodný aj pre domy, s charakterom pasívneho štandardu (info Leier).

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*