Jednoduchá identita vo svete nekonečných možností

Bratislava, Admin – Identita je charakter, ktorý hovorí o vašej osobnosti. Niekto si ju vytvára zámerne a cielene, inému stačí prirodzené vystupovanie na verejnosti a vytváranie dobrých medziľudských vzťahov. Ľudia sú živé bytosti, ktoré môžu tieto výpovedné hodnoty z času na čas zmeniť. V prípade klasického výrobku a služby to už nemusí byť až také jednoduché. Jeho výpovedná hodnota závisí od nás a všetkých vlastností, ktoré mu pripíšeme a bude sa nimi odlišovať od konkurencie.

Aby to bolo ešte jednoduchšie, všetky tieto procesy sa odzrkadľujú v jednej jedinej veci, ktorá zákazníkom pomáha zlepšovať výber. Ak chcete patriť k spoločnostiam, ktoré budú vyrábať presne takéto výrobky a poskytovať služby, mali by ste dobre zvážiť návrh loga.

Musí mať skutočnú hodnotu

Logo je prvý dojem. Predtým, než sa zákazník rozhodne zistiť o vás viac, má na výber dve možnosti. Začne sa o vás zaujímať na základe nejakého podnetu, alebo sa rozhodne z vašej stránky odísť. Keďže je dnes všetko okolo nás napojené na jeden univerzálny systém, ktorým je internet, možností a volieb je naozaj viac než dosť. Okrem toho nehrá vo váš prospech ani rýchlosť reakcie potenciálneho zákazníka. Preto by ste si mali položiť základné otázky ohľadom tvorby loga, ktoré budú aj o vašom výhodnejšom predaji váh určite rozhodovať.

Prvá vec, ktorú by si mal každý aj ten najmenší podnik uvedomiť, je, že ich podnikanie existuje na trhu riadenom svetoznámymi značkami. Identita spoločnosti musí byť teda schopná konkurovať vizuálne na rovnakej úrovni, pretože v opačnom prípade nedosiahne úspech.

Statické

Priemerný človek je nestály a jeho nákupné hodnoty sa menia každým jedným dňom, čo je samozrejme spôsobené širokým výberom. Vaše logo musí byť ale nemenné, statické a zároveň nadčasové. Spojiť všetky tieto veci do jedného celku môže byť trochu náročné. Aj z tohto dôvodu by ste si mali na jeho tvorbe dať záležať. Môžete si pomôcť skicou a jej grafickým prevedením do počítača, z ktorého si niekoľko jednoduchých návrhov vytlačíte tonermi HP.

Zabudnite na to, čo robia ostatní a vytvorte si niečo jedinečné, čo reprezentuje vaše podnikanie.  Perfektné spojenie minimalizmu, dobre premysleného konceptu a sily v odvážnych farbách a typografii je to, čo nakoniec urobí vaše logo nezabudnuteľným a lákavým pre spotrebiteľa. Tiež sa na to skúste pozrieť očami nezainteresovaného človeka, na logo bez dodatočného textu a všetkých informácií. Dajte tomu čas a buďte kreatívni.

(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*