Geis rozšíril možnosť platby dobierky kartou i na Slovensko

Bratislava, Admin – Skupina Geis, ktorá patrí k popredným prepravným a logistickým firmám na česko-slovenskom území, začala na Slovensku ponúkať pri doručovaní balíkových zásielok na súkromné adresy novú doplnkovú službu – úhradu dobierky platobnou kartou. Príjemcovia balíkov tak môžu uhradiť doručený tovar priamo u vodiča prostredníctvom platobného terminálu.

Množstvo platieb kartou má všeobecne na Slovensku vzrastajúcu tendenciu. Firma Geis túto možnosť podporuje. „V Českej republike ponúkame úhradu dobierky platobnou kartou už dlhšiu dobu, čím vieme potvrdiť narastajúci záujem. Zavedením tejto služby aj na Slovensku reagujeme na zvýšený dopyt nielen e-shopov, čiže našich klientov, ale aj samotných príjemcov. Pre nich je práve táto forma úhrady často najpohodlnejší variant,“ uvádza Dušan Vilhan, obchodný riaditeľ firmy Geis.
„Investovali sme do platobných terminálov, ktoré umožňujú aj platbu bezkontaktnou kartou. Predchádzame tak nedôvere príjemcov odovzdať svoju kartu vodičovi k vybaveniu transakcie,“ doplňuje Dušan Vilhan.
Geis v súčasnosti pripravuje ďalšiu službu v segmente B2C (teda doručovanie balíkov súkromným príjemcom). Ide o sieť výdajných miest Geis Point pre balíky z e-shopov. Rozšírením už fungujúcej siete takmer 500 výdajných miest v Českej republike tak vznikne najväčšia súkromná sieť výdajných miest na česko-slovenskom území. Predpokladaný termín spustenia Geis Pointov na Slovensku je jeseň 2015.

(Zdroj: Eva Děkanová, Geis CZ, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*