Financie sú alfou a omegou projektu

Bratislava, Admin – Úrokové sadzby úverov dlhodobo klesajú a v súčasnosti dosahujú historické minimá. A keďže účelové úvery majú nižší úrok ako bezúčelové, úvery na bývanie patria k najvýhodnejším. Čoskoro tak môžete bývať (ako) v novom. Dôležité je urobiť prvý krok – správne rozhodnutie v správnom čase. Financie na bývanie neboli nikdy dostupnejšie.

Kedy, ak nie teraz?
Wüstenrot stavebná sporiteľňa vám poskytne financie na bývanie výhodne a s dlhodobou garanciou. Z ponuky si vyberie každý. Kto potrebuje kúpiť pozemok a chystá sa stavať, kto plánuje investovať do nového bytu či domu, aj kto uvažuje „len“ o oprave, údržbe, väčšej či menšej prestavbe alebo modernizácii svojho príbytku. Úverové prostriedky môžete získať až do 200 tisíc eur. Do výšky 45 tisíc eur aj bez založenia nehnuteľnosti. Stačí správny úver a domov, kam sa vždy s radosťou vrátite, máte na dosah. So spoľahlivým finančným partnerom to bude hračka:

 okamžité financovanie aj pre nových klientov bez predchádzajúceho sporenia
 už po roku pravidelného sporenia – úver aj bez ručiteľa, aj bez preverenia príjmu
 úver len za 1,99 % p.a. na 5 rokov, následne max. 4 % p.a. až do splatenia úveru
 zvýhodnená úroková sadzba na celú sumu úveru, až do 200 tisíc eur
 zvýhodnený úver dostupný aj pre klientov nad 35 rokov či s príjmom nad 1,3 násobok priemernej mzdy
 doba splatnosti úveru 10 až 25 rokov
 žiadne riziko do budúcna – vopred známa výška nákladov od začiatku až do konca trvania úveru

Malá zmena, veľký dojem
Niekedy aj menšia rekonštrukcia či modernizácia výrazne skvalitní komfort bývania. Ako z hľadiska úžitkového, tak aj estetického. Súčasná úverová ponuka nahráva aj menším úpravám, opravám či prestavbám. Finančná stránka je však opäť dôležitou súčasťou celého procesu. Náklady budú závisieť od viacerých faktorov – použitých materiálov, rozsahu prác a podobne. Vhodným zdrojom potrebných financií, či už ide o renováciu na objednávku alebo svojpomocnú realizáciu, je stavebné sporenie s možnosťou čerpania úveru. Nasporené prostriedky (vklady zhodnotené úrokom i štátnou prémiou) a úver je možné použiť na úhradu stavebných prác, elektroinštalácie, vodoinštalácie a sanity, kanalizácie, vykurovania, vzduchotechniky, podláh či obkladov – teda všetkého, čo je pevnou súčasťou bytu alebo domu, vrátane kuchynskej linky a vstavaných skríň. Rozsah plánovanej rekonštrukcie do značnej miery predurčí spôsob financovania. Okamžitý úver na väčšiu rekonštrukciu, nad 7 000 €, so založením nehnuteľnosti, získate už za spomínaných 1,99 % p.a. na 5 rokov, potom až do splatenia úveru úrok neprekročí 4 % ročne. Úver zabezpečený len ručiteľom, poistením dlžnej sumy alebo vinkuláciou životného poistenia je dostupný od 2 700 € – do 20 000 €, resp. 30 000 € pre manželský pár, s úrokom od 5,99 % p.a. Už po roku sporenia môžete získať úver na bývanie dokonca bez preverenia príjmu, aj bez ručiteľa. Dnes sa skutočne oplatí financovať renováciu úverom.

shutterstock_52728055_small

Užitočné sporenie
Wüstenrot má pre vás výhodnú ponuku v každej situácii. Či už potrebujete finančne riešiť svoje bývanie čo najskôr, alebo si radi „pripravíte pôdu“ v časovom predstihu. Počas sporenia sú vaše vklady zhodnocované štátnou prémiou, v tomto roku vo výške 5,5 % a max. 66,39 € na osobu, ako aj úrokom 1,5 % p.a. a extra bonusom 2,5 % v prvom roku sporenia. Získať 9,5 % v prvom roku sporenia sa veru oplatí, zvlášť, keď si tým zároveň pripravujete výhodnejšie podmienky na čer¬panie úveru na bývanie. Úspory uložené pod matracom či v pohári vám nikdy neprinesú taký osoh ako úspory bezpečne a výhodne uložené vo Wüstenrot stavenej sporiteľni.

Úspech nie je náhoda
V čom je teda tajomstvo úspešného projektu? Okrem iného aj vo výbere spoľahlivého (finančného) partnera, vhodných metód a prostriedkov na ceste k svojmu cieľu. Pretože ak dvaja robia to isté, nie je to to isté. Každý je dobrý v niečom inom. Profesiou a silnou stránkou Wüstenrot stavebnej sporiteľne je už viac ako dve desaťročia zaujímavé zúročenie vkladov a poskytovanie financií na bývanie – výhodne a bez rizika. Môžete sa spoľahnúť. Napokon, presvedčte sa sami…
Kontakt: 0850 60 60 60, www.wuestenrot.sk

(Zdroj: Daniela Vlčková, Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., Wüstenrot poisťovňa, a.s., Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*