Dobytie nových trhov je bez finančných zdrojov náročné

Bratislava, Admin – Nikdy dopredu neviete, ako sa vám bude na trhu dariť. V 90. rokoch ste mohli prísť s nápadom vyrábať polystyrén na zateplovanie domov a zbankrotovali ste. No keby ste s tým prišli začiatkom nového milénia, boli by ste milionárom. Preto je dobré odhadnúť, či je doba pripravená na váš produkt, na vaše služby. Niektoré nápady sú však také originálne, že uspejú v akejkoľvek dobe a na akomkoľvek trhu.

Skúste sa posunúť aj na iné trhy
Patríte medzi šťastlivcov, ktorí takýto nápad dostali? Pohrávate sa s myšlienkou overiť si teóriu o dobrom nápade, ktorý uspeje na každom trhu, na vlastnej koži? Skúste to v Česku. Krajina nám najbližšia, čo je zvláštne, keďže medzi národmi, ktoré sa rozdelia, panujú zväčša nenávisť. Založenie sro v Čechách je náročnejšie ako založiť „sročku“ na Slovensku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vám oplatí využiť služby M2B a nechať to na odborníkov. Vy ušetríte čas a budete mať istotu, že vaša spoločnosť bude založená podľa predpisov.

Nový trh, nové príležitosti, nové investície
Príchod na nový trh nie je prechádzka ružovou záhradou. Musíte si vyhrnúť rukávy a pustiť sa do toho s vervou, ako keď ste začínali. Lebo aj tu začínate prakticky od nuly. Potrebujete si urobiť meno, spropagovať vašu spoločnosť, nájsť partnerov a hlavne nových zákazníkov, ktorých dokážete premeniť na zákazníkov verných. Toto všetko si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. V tomto prípade je lepšie, keď získate peniaze z pôžičky, ako by ste mali čerpať z vlastných zdrojov.

Optimalizujte financie
Nezačnite optimalizovať svoje financie len vtedy, keď vám hrozia problémy so splácaním. Začnite ešte predtým. Optimalizovanie je dôležité. Skúsený účtovník dokáže optimalizovať dane tak, že sa to výrazne prejaví na vašej súvahe. Pokiaľ máte viac pôžičiek, skúste ich konsolidáciu, ktorá vám prihodí ďalšie peniaze do vášho rozpočtu. Zosekajte aj režijné náklady, ktoré patria medzi tie najvyššie – kupujte lacný cartridge, vymeňte obyčajné svetlo za LED osvetlenie, neplytvajte energiou pri kúrení. Spôsobov, ako optimalizovať svoje financie, je veľa, no nikdy to nerobte tak, aby to pocítili vaši klienti a zákazníci. Nikdy.

(Zdroj: Marek Loduha, Foto: Shutterstock – Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*