DEICHMANN-jednotka medzi maloobchodmi s obuvou v SR

Bratislava, Admin – Pred desiatimi rokmi otvorila spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. prvé predajne v Slovenskej republike. Dnes je táto spoločnosť jednotkou medzi maloobchodmi s obuvou v krajine. DEICHMANN ukončil rok 2013 rekordným počtom 2,3 milióna párov predanej obuvi a pokračuje v kurze rastu aj v jubilejnom roku. Spoločnosť v roku 2014 otvorila päť nových predajní a jeden internetový obchod.
Najväčší európsky maloobchod s obuvou má na Slovensku za sebou úspešné desaťročie. V roku 2004 spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. otvorila prvú predajňu v Košiciach a odvtedy sústavne rástla. Dnes spoločnosť prevádzkuje 58 predajní v celej krajine a jeden internetový obchod. DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. na Slovensku je členom skupiny DEICHMANN, ktorá je zastúpená v 24 krajinách s viac ako 3 500 predajňami. Spoločnosť, ktorá je riadená rodinou, oslávila v roku 2013 svoje 100. narodeniny.

Deichmann_10_rokov_foto_4 zm„Súčasťou našej stratégie je, že oslovujeme všetky vekové skupiny a vrstvy obyvateľstva. Ponúkame im trendovú, modernú obuv v dobrej kvalite za výnimočne výhodné ceny”, uvádza Karel Madzia, konateľ spoločnosti DEICHMANN-OBUV SK s.r.o., v rámci tlačovej konferencie v predajni na nákupnej ulici Obchodná ulica v historickom centre Bratislavy. „S touto koncepciou sa nám podarilo preniknúť do trhovej medzery. Zákazníkov na Slovensku to presvedčilo, takže sme od roku 2009 lídrom trhu. Tento príbeh úspechu nás veľmi teší.“
Aj výsledky prieskumu trhu, ktorý si spoločnosť DEICHMANN pravidelne dáva robiť, odzrkadľujú tento úspešný príbeh. Spoločnosť sa v prípade najdôležitejších indikátorov ako je napríklad dostupnosť pre kupujúcich, lojalita zákazníkov a imidž značky umiestňuje na vedúcich pozíciách. Respondenti uvádzajú ako mimoriadne silné stránky spoločnosti DEICHMANN dobrý pomer ceny a kvality, rozmanitosť ponuky a aj zmysel pre módu1. Tieto výsledky potvrdzuje aj cena, ktorú spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. získala začiatkom tohto roka. Spoločnosť bola vyznamenaná ocenením MasterCard Obchodník roka 2013 ako maloobchod roka 2013 v kategórii Predajca odevov a obuvi.

Deichmann_10_rokov_foto_2 zm

Nakupovať 24 hodín denne v internetovom obchode
DEICHMANN-OBUV SK, s.r.o. hľadí do budúcnosti s optimizmom a naďalej sleduje expanzný kurz. Karel Madzia vidí v Slovenskej republike potenciál pre 80 až 90 predajní so zeleno-bielym logom D. Spoločnosť je dobre vyzbrojená aj vďaka svojmu novému internetovému obchodu, ktorý bol uvedený do prevádzky v marci 2014. Pod internetovou adresou www.deichmann.com si môžu zákazníci vyberať z celej kolekcie dvadsaťštyri hodín denne.

„Výnimočnosť na rozdiel od výlučne internetových obchodov spočíva v tom, že sledujeme stratégiu viacerých odbytových kanálov. Zákazník sa môže pohybovať medzi ponukou v kamennom a internetovom obchode a nájde všade rovnaké ceny”, uvádza Karel Madzia. Zákazník si môže skúšať a prezerať tovar v 58 predajniach a následne si ho objednať online. A naopak, môže kedykoľvek získať prehľad v internetovom obchode a nakupovať v niektorej z predajní vo svojom okolí, resp. skontrolovať online, či je obuv v predajni na sklade. „Chápeme to ako rozšírenie servisu pre našich zákazníkov”, uvádza Madzia.
Na jeseň ponúkne internetový obchod mimoriadny highlight: Talianska módna blogerka Veronica Ferraro z Milána vydáva vlastnú kolekciu, ktorá bude k dispozícii exkluzívne len v internetovom obchode. Žensky elegantná, ale aj hravá – tak možno opísať obuv v štýle Veronicy Ferraro. Kolekcia sa pohybuje v cenovom rozpätí od 19,90 EUR do 39,90 EUR. Predaj bude zahájený 7. októbra 2014.

Úspešný obchodný rok spoločnosti DEICHMANN-OBUV SK s.r.o.
Uplynulý rok sa pre spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. vyvíjal potešujúco. Obrat netto v roku 2013 dosiahol približne 44,2 miliónov EUR (brutto: 53,1 milióna EUR). V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje nárast o 3,9 milióna EUR alebo 9,8 percenta. DEICHMANN tak rástol výrazne nad svojim odvetvím. Spoločnosť narástla aj z hľadiska počtu predanej obuvi: z 2,1 milióna na 2,3 milióna párov, čo je nárast o 8,3 percenta. Koncom roka 2013 mala spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK, s.r.o. 344 zamestnancov, o 32 viac ako v predchádzajúcom roku.
Sieť predajní sa rozšírila o päť na 55 predajní (stav koncom roka 2013). Investície vložené do nových predajní a modernizácií dosiahli 1,4 milióna EUR. Gabriela Hrachovinová, konateľka pre oblasť financií spoločnosti DEICHMANN-OBUV SK s.r.o., podčiarkla: „Naša spoločnosť pracuje tak isto ako celá skupina DEICHMANN výlučne s vlastnými finančnými prostriedkami, to znamená, že podnik nikdy neprijímal úvery alebo finančnú pomoc.” Uviedla, že spoločnosť DEICHMANN na Slovensku sleduje aj naďalej dynamický rast. V prebiehajúcom roku 2014 už boli otvorené tri nové predajne: v Žiline, Trnave a v Galante. K tomu pribudnú v tomto roku ešte aj nové predajne v Žiari nad Hronom a v Bratislave. Spoločnosť tak v tomto roku vytvorí 25 nových pracovných miest.
Jej kolega, konateľ Karel Madzia, zdôraznil: „Náš úspech spočíva na dvoch pilieroch: koncepcia predaja a zamestnanci.” V prípade Slovenskej republiky vidí potenciál 4 až 8 nových predajní ročne. Spoločnosť si pri expanzii prenajíma nehnuteľnosti v dobrých lokalitách v nákupných centrách, na obchodných uliciach a aj v špecializovaných predajniach. Ide o plochy v rozlohe od 400 do 600 m2 a to v obciach s počtom obyvateľov nad 12 000 a spádovou oblasťou 30 000 obyvateľov.

Deichmann_10_rokov_foto_3 zm

DEICHMANN-OBUV sa angažuje
„Mimoriadne ma teší, že nám naša materská spoločnosť od počiatku poskytovala priestor na to, aby sme sa angažovali aj v sociálnej oblasti”, uvádza Madzia. Pomoc pre ľudí v núdzi nie je len osobným krédom rodiny Deichmann, ale aj súčasťou podnikateľskej vízie spoločnosti DEICHMANN. Aj DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. sa angažuje v rámci rôznych projektov pomoci pre ľudí v núdzi.
Napríklad v priebehu posledných dvoch rokov DEICHMANN podporil domov sociálnych služieb kúpou nových radiátorov a okien. „Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím“ ponúka ťažko postihnutým pacientom špeciálne možnosti vzdelávania. Aj učitelia a žiaci z internátnej základnej školy v Lučenci sa mohli tešiť z finančných príspevkov spoločnosti DEICHMANN. V škole sa približne 200 detí učí lepšie zvládať svoje sluchové postihnutie a nadobúdať nové sociálne správanie pri narušenej schopnosti komunikácie. Aj tu boli peniaze z príspevkov použité na nové okná budovy.

DEICHMANN: Najväčší európsky maloobchod s obuvou
DEICHMANN-OBUV SK s.r.o je členom skupiny DEICHMANN so sídlom v Essene. Tento rodinný podnik je najväčším európskym maloobchodom s obuvou. V roku 2013 oslávil DEICHMANN svoje 100. narodeniny. Spoločnosť DEICHMANN SE je zastúpená v 23 európskych krajinách a v Spojených štátoch amerických. Túto jar spoločnosť otvorila predajne v Rusku. Obrat skupiny DEICHMANN SE v roku 2013 dosiahol 4,6 miliárd EUR (netto 4,0 miliardy EUR). V roku 2012 dosiahol obrat skupiny 4,5 miliárd EUR brutto, čo predstavuje po očistení o menové vplyvy nárast o 3,3 percenta. Skupina v roku 2013 prevádzkovala celosvetovo 3 500 predajní (2012: 3 325 predajní) a predala 167 miliónov párov obuvi (2012: 165 miliónov). S počtom pracovníkov cca. 35 000 zamestnávala spoločnosť koncom roka 2013 približne o 1 300 pracovných síl viac ako v roku 2012 (približne 33 700).

1 (Zdroj: TNS Internationales Marken- und Werbetracking, máj 2013)

Text pod foto: 

foto č. 1: zľava Karel Madzia – konateľ spoločnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., Gabriela Hrachovinová – konateľka spoločnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o.
foto č. 2: Modely talianskej blogerky Veronicy Ferraro
foto č. 3: Karel Madzia – konateľ spoločnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o.
foto č. 4: Gabriela Hrachovinová – konateľka spoločnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o.

(Renata Heldová, PR Account Director intent btl)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*