Ako znížiť výdavky pri rozbehu podnikania?

Bratislava, Admin – Keď podnikateľ začne rozbiehať svoj vlastný biznis, výdavky, ktoré bude potrebovať na rozbeh vlastného podnikania, sa mu niekoľkonásobne navýšia. My vám poradíme, ako znížiť výdavky potrebné na rozbeh vlastného podnikania. Skúste to nasledovnými spôsobmi.

Nechajte si založiť svoju s.r.o.

Zakladanie eseročky je nielen finančne, ale aj psychicky náročný proces. Na každom úrade sa stretnete s byrokraciou, čakajú vás tam nepríjemní úradníci a nálada vám behom chvíle klesne na bod mrazu – až tak, že oľutujete, že ste sa pustili do podnikania. Založenie s.r.o. však môžete zveriť do rúk odborníkov, ktorí sa tejto téme rozumejú a vám ušetria nielen čas, ale aj peniaze. Keď si dáte založiť firmu, máte to oveľa lacnejšie, ako keby si zakladáte firmu sami.

Viete napríklad, že ak si chcete ušetriť peniaze na reklamu, mali by ste sa zúčastňovať na kongresoch, napríklad aj na tom najúspešnejšom kongrese v Žiline?

Vyberte si virtuálnu kanceláriu

Vzhľadom na príliš vysoké nájmy za kancelárske priestory si firmy, aj tie novovzniknuté, vyberajú lacné virtuálne kancelárie v Bratislave. Tie sú niekoľkonásobne lacnejšie ako kancelárske priestory, či už v hlavnom meste, alebo v ktoromkoľvek menšom meste na Slovensku. Ako začínajúci podnikateľ oceníte, keď mesačne ušetríte len na prenájme priestorov niekoľko stoviek eur.

Spolupracujte s inými firmami

Ak máte niekoho známeho, ktorý podniká a vedel by vám pomôcť, spolupracuje s ním. Na oplátku mu vy spravíte službu, keď bude niečo potrebovať. Veľa slovenských firiem takto spolupracuje a ak viete o niekom, kto by vám bol ochotný pomôcť – napríklad dal by vám zľavu na SEO optimalizáciu, dal by vám zľavy na tonery Q2612A; uprednostnil by vás a urobil by vám web stránku rýchlejšie, ako býva zvykom atď. Spoluprácou s inými známymi podnikateľmi výrazne ušetríte.

(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*