Ako si vybrať správnu ekasu?

BRATISLAVA/ADMIN – Povinnosť používať ekasu má od roku 2019 každý podnikateľ predávajúci tovar alebo službu. Ako si však vybrať tú správnu? 

Ekasa pokladnica je tu s nami už takmer dva roky, no pre niektorých je tento systém elektronickej pokladnice stále španielskou dedinou. Zorientovať sa v pomerno veľkom množstve týchto pokladníc môže byť náročné aj pre nového podnikateľa. Preto sme sa rozhodli pre vás spísať faktory, na ktoré by ste sa mali zameriavať pri výbere ekasa pokladnice.

Aký typ biznisu vlastníte?

Prvou z otázok, ktorú by ste si mali pred kúpou ekasy zodpovedať je to, aký typ biznisu robíte a hlavne to, aký je veľký. Malým podnikateľom s pár desiatkami objednávok mesačne plne postačí ich mobil či tablet so softvérom preverenej ekasy, plus prenosná tlačiareň na bločky.

Pri stredných firmách sa odporúča pozrieť sa na elektronické pokladnice s dotykovým displejom a kompletným príslušenstvom.

V prípade veľkých firiem  je najlepšie evidenciu riešiť v komplexnom účtovnom systéme.

Typ platby

Ďalším faktorom, na ktorý sa treba sústrediť pri výbere ekasy je typ paušálu, ktorý chcete za svoju pokladnicu platiť.

Dnes si môžete zvoliť z troch verzií.

  • Bezplatná – tá je vo väčšine prípadov obmedzená na niekoľko základných funkcií.
  • Prémiová – ide o plnú verziu softvéru ekasa pokladnice, vo väčšine prípadov sa uhrádza jednorazovou platbou.
  • Predplatné – tento typ služby je najpoužívanejší. Ide o plnú verziu softvéru s mesačným paušálom.

Čo odporúčame my?

Ak ste si vyššie spomenuté otázky ohľadom typu ekasa pokladnice a platby za softvér už rozmysleli, tak ste na najlepšej ceste zaobstarať si tú najlepšiu elektronickú pokladnicu pre vás.

Odporučili by sme vám, aby ste stavili na preverené ekasy, ktoré používajú vaši známi, alebo na ne môžete nájsť niekoľko desiatok až stoviek pozitívnych recenzií. Vďaka tomu si totiž môžete byť istý, že nešliapnete vedľa a vaša ekasa vám bude slúžiť dlhé roky.

(Zdroj: ML; Foto: New Africa / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*