Aj plesové róby a obleky si môžete poistiť

Bratislava, Admin – Počas minulého víkendu odštartoval plesovú sezónu tradične Ples v opere. Aby ste si mohli ples naplno užiť, nezabudnite na „plesové nástrahy“, ktoré môžu na vás čakať. UNIQA poisťovňa, a.s. myslí aj na tento fakt a ponúka poistné krytie plesových rób, oblekov, šperkov či topánok.

Výber oblečenia, topánok či doplnkov si vyžaduje dôslednú prípravu a dodržanie plesovej etikety. Keď neobľubujete zvýšený adrenalín, plesové oblečenie i doplnky si pripravte v predstihu a nenechajte sa ničím zaskočiť.

Ako „chrániť“ plesové oblečenie, topánky a šperky?

Ak máte vo svojom šatníku drahú róbu, luxusný oblek alebo topánky, ktoré sú vašou srdcovou záležitosťou, môžete si ich nechať tiež poistiť. „Tento typ poistenia realizujeme v rámci poistenia zariadenia domácnosti, kde nie sú potrebné ďalšie nové pripoistenia. Všetky predmety, ktoré presiahnu hodnotu 7 000 EUR sa v poistnej zmluve špeciálne vyznačia,“ hovorí Róbert Koch, zástupca riaditeľa oddelenia poistenia majetku a zodpovednosti UNIQA poisťovne, a.s.

V rámci spomínaného poistenia si môžete nechať poistiť aj šperky, pri ktorých rozlišujeme dva parametre. „Šperky do hodnoty 670 EUR môžu byť uložené v akejkoľvek časti nábytku v domácnosti. Klenoty vo vyššej hodnote musia byť uschované v trezore, resp. sejfe“ dodáva Róbert Koch z UNIQA poisťovne, a.s.

UNIQA_poistovna_ples_02 zm

Čo ak sa poškodí oblečenie počas plesu?

Predstavte si, že ples je v plnom prúde a zrazu pocítite na vašom oblečení trhnutie Ak vám tretia osoba nedopatrením vstúpi na šaty a nešťastne ich poškodí, nemusíte zúfať. Stačí, ak má vinník uzatvorené poistenie zodpovednosti v rámci poistenia zariadenia domácnosti. A keďže plesy sa realizujú aj za našimi hranicami, poistenie zodpovednosti môžete využiť aj tam. Vzťahuje sa nielen na Slovensko, ale platí aj pre celú Európu.

Ako to je s predajňami?

UNIQA poisťovňa myslí aj na podnikateľov, ktorí prevádzkujú predajne – či už ide o klenotníctvo alebo predajňu s plesovými róbami a oblekmi – môžu využiť poistenie majetku pre podnikateľov.

(Zdroj: Eva Kuchárková , UNIQA poisťovňa, Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*