Adient sa stal samostatnou spoločnosťou

Bratislava, Admin – Dňa 31. októbra 2016 sa ukončil proces odčlenenia aktivít spoločnosti Johnson Controls v oblasti výroby automobilových sedadiel a interiérových komponentov do samostatnej spoločnosti Adient. K tomuto dňu vstúpila spoločnosť na burzu cenných papierov v New Yorku.

Adient riadi na Slovensku 8 prevádzok. V Bratislave sa nachádza jediné biznis centrum novej spoločnosti na svete. Približne 900 zamestnancov v bratislavskom centre podporuje celosvetové obchodné aktivity spoločnosti.

Adient je globálnym lídrom na trhu automobilových sedadiel. Hodnota spoločnosti predstavuje 60 mld. USD a konsolidované ročné výnosy dosahujú 17 mld. USD. Štruktúru tvorí približne 75 000 zamestnancov v 33 krajinách a viac ako 230 prevádzok. Adient má vedúce postavenie na čínskom trhu. Ročne svojim zákazníkom dodá 25 miliónov sedadlových systémov pre viac ako 360 modelov automobilov.

S viac ako 4 000 zamestnancami a ôsmymi prevádzkami je Adient kľúčovým zamestnávateľom v slovenskom automobilovom priemysle. Aktivity spoločnosti na Slovensku odrážajú jej široké portfólio činností. Vo svojom žilinskom závode spoločnosť vyrába kompletné sedadlové systémy a textílie, v Lučenci penové komponenty a kovové súčasti opierok hlavy, v Lozorne kompletné sedadlové systémy a v Martine poťahy na sedadlá.

Adient, nová spoločnosť pre výrobu automobilových sedadiel, zamestnáva na Slovensku viac ako 4 000 ľudí. Približne 400 zamestnancov v technologickom centre v Trenčíne vyvíja a testuje kompletné sedadlové systémy a komponenty.

Adient, nová spoločnosť pre výrobu automobilových sedadiel, zamestnáva na Slovensku viac ako 4 000 ľudí. Približne 400 zamestnancov v technologickom centre v Trenčíne vyvíja a testuje kompletné sedadlové systémy a komponenty.

V Trenčíne pôsobí najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku. Viac ako 400 zamestnancov centra vyvíja širokú paletu vysoko inovatívnych produktov. V Bratislave je Adient zastúpený biznis centrom, jediným svojho druhu vo svete. Približne 900 zamestnancov bratislavského biznis centra zabezpečuje celosvetovú podporu firemných procesov v oblasti financií, informačných technológií, nákupu, riadenia ľudských zdrojov, dopravy a logistiky a programového manažmentu.

O spoločnosti Adient

Adient je globálnym lídrom vo výrobe automobilových sedadiel. So 75 000 zamestnancami v 230 výrobných a montážnych závodoch v 33 štátoch sveta vyrábame a dodávame automobilové sedadlá pre všetky triedy vozidiel a pre všetkých veľkých automobilových výrobcov. Naše know-how pokrýva každý krok výrobného procesu automobilových sedadiel – od kompletných sedadlových systémov až po individuálne komponenty. Integrované firemné kapacity nám umožňujú podieľať sa na výskume, dizajne, vývoji a výrobe produktov, ktoré sa každoročne montujú do viac ako 50 miliónov vozidiel.

(Zdroj: Michaela Lukovičová, Seesame; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*