Adient oslavuje 10 rokov rozvoja bratislavského biznis centra

Bratislava, Admin –  Pri príležitosti osláv 10. výročia bratislavského biznis centra (BBC) usporiadala spoločnosť Adient, globálny líder vo výrobe automobilových sedadiel, tlačovú konferenciu. Bratislava hrá kľúčovú rolu v globálnych firemných procesoch, ktoré zahŕňajú služby pre oddelenia financií, IT, nákupu a predaja, HR a programového manažmentu.

V Bratislave sa nachádza globálne biznis centrum spoločnosti, ktoré zabezpečuje dôležité funkcie pre všetky finančné procesy spojené s výrobou automobilových sedadiel. Bratislava spravuje všetky tržby spoločnosti, zabezpečuje viac ako 80 % finančných procesov spoločnosti a spracováva viac ako 2 milióny dodávateľských faktúr ročne.

Bratislavské biznis centrum bolo založené spoločnosťou Johnson Controls v júni 2007. Odvtedy narástlo z úvodného počtu zamestnancov 200 v divízii Automotive Experience na súčasných 950. Rozvoj bratislavského centra je dôkazom jeho neustále sa zvyšujúcej relevancie v celej štruktúre spoločnosti.

„Naše centrum je dôležitým článkom v automobilovom priemysle. Nachádzame sa v srdci Európy a spájame 230 lokalít v ôsmich rôznych jazykoch,” vysvetlil Michael Petersen, viceprezident Adient Global Business Services na oficiálnej tlačovej konferencii. V spoločnej diskusii dodal Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR, že biznis centrá pôsobiace v oblasti automobilového priemyslu ponúkajú veľké množstvo vysokokvalifikovaných pracovných príležitostí a prispievajú k dlhodobému ekonomickému rastu krajiny.

„Bratislavské biznis centrum nie je len servisné centrum – každý zamestnanec má nenahraditeľnú úlohu v spoločnosti, ktorá je globálnym lídrom vo výrobe automobilových sedadiel,” vysvetlil Peter Kováč, finančný riaditeľ bratislavského biznis centra (na obr. č. 2). „Pre zlepšenie biznis procesov sme dokonca vytvorili vlastný špecializovaný tím, ktorého cieľom je automatizovať procesy a nachádzať riešenia šité na mieru pre náš biznis. Zlepšovaním procesov môžeme ponúkať uchádzačom stále viac vysoko odborných pracovných pozícií,“ dodal Peter Kováč.

Približne 950 zamestnancov bratislavského biznis centra zabezpečuje celosvetovú podporu firemných procesov spoločnosti v oblasti financií, informačných technológií, nákupu, riadenia ľudských zdrojov, transportu a logistiky a programového manažmentu

 

Adient sila na Slovensku: Biznis, vývoj a výroba

Okrem BBC má Adient na Slovensku aj progresívne vývojové centrum v Trenčíne pre vývoj a testovanie automobilových sedadiel a komponentov. V Žiline sa koncentruje výroba kompletných sedadlových systémov a výroba textílií pre automobilové sedadlá. Závod v Lozorne vyrába kompletné sedadlové systémy. Martinský závod Adient sa sústreďuje na produkciu automobilových poťahov. Dve výrobné strediská v Lučenci vyrábajú penové komponenty a kovové časti pre opierky hlavy.

S viac ako 4 000 zamestnancami a 8 sídlami je Adient jedným z najdôležitejších zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle.

(Zdroj: Michaela Lukovičová, Seesame; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*