3 dôvody, prečo by mal byť podnikateľ informovaný

Bratislava, Admin – Informovanosť o podstatných a dôležitých veciach je zväčša prínosom. Ten, kto ich prijíma je bohatší o vedomie v konkrétnej oblasti, na základe čoho sa stáva v mnohých prípadoch aj múdrejším. Takíto ľudia občas narážajú na bariéry, ktoré spôsobí neznalosť druhých. To však nie je dôvod, prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom a nebyť výnimočným.

  1. Vyhnete sa pokute

Určité informácie sú teda veľmi prospešné a ich znalosť vás môže niekedy aj uchrániť pred nežiaducou situáciou. Informovanosť vám prospeje aj pri riadení spoločnosti. Ak sa chystáte podnikať, alebo už máte firmu založenú, mali by ste si zvýšiť všetky vedomosti v oblasti práva, konkrétne obchodného zákonníka. Pokiaľ obchodujete s verejným sektorom, alebo ste jeho subdodávateľom, týka sa vás prostischránkový zákon. To je jedna z noviniek, ktorú vláda schválila a platí od 1. 2. 2017. Ten, kto spadá pod jeho pôsobnosť a nezapíše sa do registra partnerov verejného sektora, hrozia mu sankcie, ktorých nie je práve najmenej. Takto to v prípade nedodržiavania zákonov funguje, a preto by ste nemali zabudnúť ani na známe vetu: „Neznalosť zákona neospravedlňuje.“

  1. Využívate len to najlepšie

Máte prehľad. Vďaka informáciám viete, ktoré veci sa vám oplatia a na ich základe dokážete znížiť svoje náklady. Napríklad využívanie virtuálneho sídla v Bratislave sa postará presne o takúto situáciu. Nemusíte vyhľadávať žiadne veľké miestnosti na prenájom kancelárie a nepotrebujete platiť ani za energie. Okrem toho získate lukratívnu adresu a splníte si tým aj ďalšie povinnosti voči štátu. Virtuálna kancelária je spoľahlivým asistentom pre zaťaženého manažéra, podnik v zahraničí a začínajúceho podnikateľa.

  1. Viete, kde hľadať výhody

Tým, že máte široký okruh znalostí zvyšujete svoje schopnosti a predpoklady pre lepšie zvládanie situácií. Dokážete sa orientovať aj v náročnom prostredí. Jednoducho sa zvyšuje hodnota vášho ľudského kapitálu. Vďaka informáciám poznáte všetky miesta, ktoré by vám mohli pomôcť vo vašom biznise. Takým je aj internet a jeho výhody. Ponúka reklamu Google, ktorá vás na popredné priečky prenesie asi najspoľahlivejšie. Dnes sa ani na školách ovládanie technológií a počítačov nepovažuje za žiadnu veľkú novinku a v niektorých prípadoch je to už samozrejmosť a základ, s ktorým by študenti (minimálne na vysokých školách) mali prichádzať na akademickú pôdu. Informácie a zbieranie dát sú pre vás vždy len prospešné, precvičujete tým aj svoj mozog, ktorý tak nebude rýchlo starnúť.

(Zdroj: Marek Loduha, Seocentrum; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*