Vatikán dostal zlatý set medailí
s názvom Pápeži v dejinách

Vatikán, Admin – V stredu, 11. novembra 2015, odovzdal svätému otcovi, pápežovi Františkovi, na generálnej audiencii vo Vatikáne zlatý set s č. 1 z limitovanej edície vzácnych medailí Pápeži v dejinách Ján Kováčik, konateľ spoločnosti AXIS MEDIA spol. s r.o. spolu s Mons. Prof. ThDr. Viliamom Judákom PhD., nitrianskym biskupom. Audiencia sa konala počas návštevy Ad limina apostolorum slovenských katolíckych biskupov v Ríme.
Jedinečná zberateľská edícia medailí s názvom Pápeži v dejinách ponúka výnimočné spracovanie historickej kontinuity a kresťanskej civilizácie akademickou sochárkou Ľudmilou Cvengrošovou. Každý set obsahuje sedem vzácnych medailí zobrazujúcich portréty rímskych pontifikov, od pápeža Petra až po súčasného pápeža Františka.
Autorka medailí Ľudmila Cvengrošová zaujala medzinárodnú verejnosť, keď vytvorila medailu Jána Pavla II., ktorú si ako jedinú vybral do svojho osobného archívu. Z celkového počtu 266 pápežov, ktorých história pozná, sa edícia sústredila na zobrazenie 134 pápežov. V takomto rozsahu ide o svetový unikát.

Súčasťou setov je aj exkluzívna obrazová publikácia v siedmich jazykoch (slovenský, poľský, anglický, nemecký, francúzsky, španielsky a taliansky). Autorom textu je Mons. Prof. ThDr. Viliam Judák PhD., nitriansky biskup. Medaily sú vyrazené v Mincovni Kremnica.

(Zdroj: Mária Berzáková, AXIS MEDIA, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*