Slováci poberali v októbri menej dávok v hmotnej núdzi, najviac sociálne odkázaných ľudí bolo v Revúcej či Gelnici

21.11.2021 – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v októbri tohto roka mierne klesol. Sociálne dávky v desiatom mesiaci tohto roka dostalo 58,4 tisíca osôb.

Oproti koncu septembra išlo o pokles o 350 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 3,3 tisíca.

Tisícky odkázaných osôb na dávky

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v októbri po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 124,6 tisíca osôb, čo je 2,28 percent z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti septembru tohto roka klesol o 0,02 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,22 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najmenej sa poberalo v Senci a Bratislave

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 4,8 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,28 percent z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,6 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,30 percent z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v októbri tohto roka 8,68 percent ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,8 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v októbri v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,18 percent obyvateľov, teda 171 osôb. V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,17 % po 0,26 percent ich obyvateľov, čo predstavovalo od 95 osôb v okrese Bratislava I po 305 ľudí v okrese Bratislava II.

Viac k témam: Dávka v hmotnej núdzi, Sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci poberali v októbri menej dávok v hmotnej núdzi, najviac sociálne odkázaných ľudí bolo v Revúcej či Gelnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*