Katalánsko sa dostáva pod tlak pre silnejúci koronavírus, nemocnice by sa mohli čoskoro ocitnúť v problémoch

19.7.2021 – Severovýchodný španielsky región Katalánsko sa dostáva pod silnejúci tlak v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. Ako v nedeľu pre RAC1 uviedla tamojšia zdravotnícka predstaviteľka Gemma Craywinckelová, katalánske nemocnice by sa koncom mesiaca mohli ocitnúť v problémoch.

Viac o téme: Koronavírus

V čase, keď si mnoho zdravotníkov čerpá letnú dovolenku, by podľa nej do dvoch týždňov mohol stúpnuť počet hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti na 500 osôb. V súčasnosti tam leží 300 pacientov.

Craywinckelová podotkla, že katalánsky systém zdravotníctva sa nachádza pod veľkým tlakom v dôsledku prudkého nárastu infekcií, ktorý spôsobil delta variant koronavírusu.

Úrady navyše podľa nej nerobia dostatočnú osvetu medzi obyvateľstvom a neinformujú ľudí o nebezpečenstve tejto mutácie. Kritizovala taktiež ľudí, ktorí zámerne vyhľadávajú strety s políciou dohliadajúcou na dodržiavanie nočného zákazu vychádzania.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus, nárast prípadov
Zdroj: Webnoviny.sk – Katalánsko sa dostáva pod tlak pre silnejúci koronavírus, nemocnice by sa mohli čoskoro ocitnúť v problémoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*