Zavadzia vám starý spotrebič? Teraz vám ho odvezú zadarmo

Bratislava, Admin – Najväčší slovenský predajca spotrebnej elektroniky NAY Elektrodom v spolupráci so spoločnosťou SEWA a.s., počtom členov najväčšou kolektívnou organizáciou, ktorá zabezpečuje ekologický zber a spracovanie elektroodpadu, bezplatne pomôže slovenským domácnostiam s odvozom starých a nepotrebných spotrebičov. Mnohí z nás už odložili starú pračku či chladničku do pivnice s úmyslom, že ju neskôr odvezú alebo nejako využijú. Niektorí ich nemali možnosť odviezť, aj keď chceli. Z takýchto spotrebičov sa potom stávajú „ležiaky“, ktoré roky zaberajú miesto. Teraz vám s ich odvozom môže pomôcť projekt „Čistíme Slovensko“.

Washing_machine-_without_front

Akcia „Čistíme Slovensko“ začala 7. augusta 2014 a vychádza v ústrety ľuďom, ktorí doma skladujú staré a nepoužívané spotrebiče z dôvodu komplikovaného odvozu či príliš vzdialeného miesta zberu elektroodpadu.
Záujemcovia o odvoz starého spotrebiča môžu nahlásiť takéto spotrebiče na webovej stránke www.cistimeslovensko.sk a spoločnosť NAY a.s. a SEWA a.s. o celý ďalší priebeh bezplatne postará. NAY a SEWA vynesú vyslúžilé elektrospotrebiče z pivnice, z rodinného domu i bytu, odvezú ich a ekologicky recyklujú. Akcia platí pre celé Slovensko, každé mesto aj dedinu.

dreamstime_5219711

„Vieme, že skladovanie starých spotrebičov je častým problémom slovenských domácností. Odstránenie niektorých spotrebičov s veľkým objemom i hmotnosťou je však náročné, preto by sme v tom radi pomohli. Sme predajca elektrospotrebičov a predajom spotrebičov sa pre nás vzťah s našimi zákazníkmi nekončí. Chceme im pomôcť aj v takýchto záležitostiach,“ vysvetľuje Emil Huraj, marketingový riaditeľ spoločnosti NAY a.s.

Foto Emil Huraj, NAY zm

Ako ďalej dodáva, NAY a SEWA pomôžu nielen pri ich odvoze, ale zároveň zabezpečia recykláciu elektroodpadu podľa slovenskej a európskej legislatívy. „Spoločnosť SEWA sa dlhodobo snaží, aby ľudia aj firmy na Slovensku zaobchádzali s odpadom ekologicky,“ pripomína Jozef Kozák, výkonný riaditeľ SEWA a.s., „preto sa radi podieľame na projekte, ktorý pomôže ekologickému nakladaniu s odpadom namiesto jeho skladovania v domácnostiach.“

Kozak (2)

Majitelia starých spotrebičov ich môžu nahlasovať do 31. augusta 2014. Následne sa NAY a SEWA s každým záujemcom skontaktujú a s dostatočným predstihom mu oznámia termín odvozu. Zber spotrebičov bude prebiehať od 18. septembra do 15. októbra 2014. Projekt je zameraný na veľké spotrebiče, ich zoznam nájdu záujemcovia na webovej stránke. Typov je desať : chladnička, pračka, sušička, mraznička, umývačka riadu, sporák a rúra na pečenie, elektrický radiátor, klimatizácia, televízor alebo stolový počítač. Ak sa však v domácnosti nájdu aj nefunkčné menšie spotrebiče, odnesú ich spolu s veľkým.

(Text a Foto: Neuropea)

5 Komentáre Zavadzia vám starý spotrebič? Teraz vám ho odvezú zadarmo

  1. Dana Strelcová // 21. júla 2016 at 19:11 // Odpovedať

    Dobrý deň.Mám nefunkčnú chladničku bosch v Skalici,vysokú asi 85cm.Rada by som sa s Vami dohodla na odvoze.
    Ďakujem

    • Spoločnosť Nay tento rok akciu Čistíme Slovensko neorganizuje. Prijať starý spotrebič na recykláciu, samozrejme Nay môže, avšak len v prípade nákupu nového spotrebiča.

  2. dobry den mam staru pracku je mozne aby ste si dosli prenu?petrzalka

  3. Dobrý deň,mám doma 2 staré televízory,chcela by som vás poprosiť o odvoz týchto spotrebičov . Ďakujem

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*