Záujem o 56. medzinárodný strojársky veľtrh je veľký

Brno, Admin – Medzinárodný strojársky veľtrh (MSV) je najväčším priemyselným veľtrhom v stredoeurópskom regióne. Tento rok sa bude konať od 29. septembra do 3. októbra. Záujem o účasť je podľa usporiadateľov vyššia ako v minulom roku. Vystavovatelia, ktorí vlani odchádzali veľmi spokojní, tento rok rozširujú svoje expozície a avizujú rad noviniek. “Oproti minulému ročníku evidujeme nárast o približne sto vystavovateľov, očakávame účasť 1 600 firiem, z ktorých viac ako 40 % príde zo zahraničia. Vystavovatelia sa na veľtrh tešia a intenzívne sa naň pripravujú, ” uviedol riaditeľ projektu Jiří Rousek.

Dominantný odbor obrábacie a tvárniace stroje bude ešte o niečo dominantnejší ako v nepárnych rokoch, pretože sa mu venuje špecializovaný bienálny Medzinárodný veľtrh IMT (International Machine Tools Exhibition). Tiež odbory zlievarenstvo, zváranie, povrchové úpravy a spracovanie plastov budú tento rok silnejšie zastúpené, pretože niektoré firmy sa nezúčastňujú MSV, ale iba špecializovaných veľtrhov zameraných na tieto brandže, ktoré sa v Brne konajú vždy raz za dva roky. Jedná sa o Medzinárodný zlievarenský veľtrh FOND-EX, Medzinárodný veľtrh zváracej techniky WELDING, Medzinárodný veľtrh technológií pre povrchové úpravy PROFINTECH a Medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov PLASTEX. Väčšina krytých výstavných plôch je už obsadená a usporiadatelia očakávajú, že ponuka vystavovateľov tento rok zaplní prakticky celé výstavisko vrátane častí voľných plôch.

DSC_1950

Zaháľať nebudú ani kongresové haly a prednáškové sály, pretože súčasťou veľtrhu opäť bude bohatý sprievodný program zameraný ako na odborné témy, tak na podporu obchodnej výmeny. Okrem iného sa opäť uskutoční medzinárodný salón obchodných príležitostí Kontakt – Kontrakt, ktorý organizuje Regionálna hospodárska komora Brno, chýbať nebude ani Business deň Ruskej federácie, Business deň Bieloruska a iné tradičné stretnutie podnikateľov. Popri Snemu Zväzu priemyslu a dopravy ČR sa bude konať tiež ekonomické fórum na tému 10 rokov českého priemyslu v EÚ.

S ďalšími osvedčenými akciami sa návštevníci stretnú priamo v pavilónoch. Projekt Transfer technológií a inovácií je prezentáciou výskumných centier a technických vysokých škôl. Vo štvrtok 2. októbra sa v pavilóne A2 uskutoční jednodňový veľtrh pracovných príležitostí v technických odboroch JobFair MSV. A úspešnou minuloročnou premiérou si chcú zopakovať Robotický park v pavilóne Z rovnako ako konferenciu a výstavku 3D tlače.

MIK_0356

Novinky zo sveta 3D tlače na MSV Brno
V minulom roku sa na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu prezentoval odbor 3D tlače prvýkrát trochu masívnejšie. Dynamický vývoj tohto odvetvia potom akcentuje aj tento rok – a to konferenciou 3D tlač – trendy, skúsenosti a obchodné príležitosti. Ide o kľúčové výročné podujatie pre každého, kto sa zaoberá využitím pokrokových technológií pre zefektívnenie vývoja prototypov a produktívnejšiu výrobu. Význam tejto udalosti potvrdzuje fakt, že v regióne strednej Európy ide o doposiaľ jedinú akciu podobného druhu či rozsahu a zúčastňujú sa jej najvýznamnejší dodávatelia 3D technológií na svetovom trhu. Celodenná konferencia sa uskutoční v priestoroch kongresového pavilóna E na brnenskom výstavisku 30. septembra 2014.

IMG_4809

Vysoký záujem zahraničia
Medzinárodný strojársky veľtrh dlhodobo patrí k projektom s najvyšším podielom zahraničných vystavovateľov, a to nielen v rámci brnianskej veľtržnej správy, ale v celej strednej a východnej Európe. Najviac z nich ako už tradične prichádza z Nemecka, nasledujú Slovensko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko a Čína. Popri Číne chystajú oficiálne expozície aj ďalšie štáty. Väčší záujem o túto formu prezentácie tento rok opäť prejavuje Nemecko a jeho spolkové krajiny. Oficiálne expozície na MSV otvoria aj Belgicko, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko a Slovensko. Rusko bude zastúpené oficiálnou prezentáciou Moskovskej oblasti zameranú na inovatívne podnikanie, vzdelávanie a výskum.

Minuloročnú premiéru na MSV hodnotilo veľmi kladne Thajsko, takže tento rok sa vystavovatelia z Federácie thajského priemyslu budú prezentovať opäť v pavilóne V. Thajsko sa tento rok zúčastňuje ako Special Guest Country, návštevníci sa môžu tešiť aj na ochutnávku thajskej kuchyne.

(Zdroj:  Ľuboš Podolský, ALFAcon, Foto: Archív BVV)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*