Využite hypotéku pre mladých so štátnym príspevkom v pravidelných splátkach

Bratislava, Admin – Mladí Slováci do 35 rokov, ktorí uvažujú o hypotéke a chcú využiť možnosť doteraz platného štátneho príspevku pre mladých, by si hypotekárny úver mali zariadiť do konca roka. Od januára končí možnosť získať štátny príspevok v súčasnej podobe a platí nový spôsob zvýhodnenia. Mladí si po novom budú môcť uplatniť daňový bonus za polovicu zaplatených úrokov, maximálne do výšky 400 eur.

“UniCredit Bank je pripravená na prijímanie žiadosti o tieto úvery, ktoré je potrebné podať  do 20. 12. 2017. Zmluvu k hypotekárnemu úveru pre mladých je potrebné podpísať najneskôr do 31. 12. 2018. Po zohľadnení príspevku štátu  a banky môže byť  úrokové zaťaženie mladého klienta  pri súčasných úrokových sadzbách  na obdobie poberania štátneho príspevku nulové,” povedala Zuzana Ďuďáková, hovorkyňa UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Od 1. januára 2018 prestane fungovať súčasný systém mesačnej podpory premietnutej do pravidelnej splátky. Po novom si mladí budú môcť uplatniť  daňový  bonus za polovicu zaplatených úrokov, maximálne 400 eur v ročnom zúčtovaní daní.  V súčasnosti zvýhodnené úvery na bývanie tvorili približne  takmer  1/3 z hypotekárnych úverov.

Predpokladáme však, že záujem mladých Slovákov o  úvery na bývanie bude naďalej pretrvávať  a novom roku od  1. 1. 2018  budú chcieť využiť aj daňový bonus. Mladí ľudia  potrebujú riešiť svoje bývanie, a akákoľvek finančná podpora je pre nich pomoc.

Pre mladých žiadateľov do 35 rokov, ktorí o hypotekárny úver pre mladých so štátnym príspevkom požiadajú do konca tohto roka platí, že ich hrubý príjem dosiahnutý v roku  2016  musí byť do  1 227,20 EUR.  Ak o hypotéku žiadajú mladí manželia alebo partneri, hranica je dvojnásobná a posudzuje sa ich spoločný mesačný príjem.

Aj od nového roka bude platiť, že o daňové zvýhodnenie bude možné požiadať  za polovicu zaplatených úrokov  z úveru na bývanie do výšky 50 tisíc eur počas obdobia 5 rokov. Uplatniť daňové zvýhodnenie si môže dlžník vo  veku do 35 rokov ku dňu podania žiadosti  o úver a to len na jedinú zmluvu o úvere na bývaní, ktorej účelom je  financovanie jedinej nehnuteľnosti určenej na bývanie.

(Zdroj: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*